Reklama:


Clearex ma nowego prezesa. To były zawodnik tego klubu

Clearex ma nowego prezesa. To były zawodnik tego klubu
W przerwie między rozgrywkami w chorzowskim Cleareksie doszło do zmiany prezesaFot. Adrian Ślązok

Wojciech Dobrzyński zastąpił Andrzeja Leszczyńskiego na stanowisku prezesa zarządu Cleareksu Chorzów. Nowy sternik przed laty zdobywał z klubem tytuły mistrzowskie jako piłkarz.

W tym tygodniu doszło do zmian we władzach Cleareksu Chorzów. Prezesem futsalowego klubu został Wojciech Dobrzyński.

Dobrzyński przed laty występował w „złotej ekipie” Cleareksu, trzykrotnie (2000, 2001, 2002 r.) sięgał z nią po mistrzostwo Polski. W ostatnim czasie był trenerem młodzieży w chorzowskim klubie, a także asystentem trenera Rafała Krzyśki w pierwszym zespole.

– Jestem szczęśliwy, przede mną kolejne wyzwania. Mój projekt obejmuje trzy lata i zobaczymy, jak to się wszystko potoczy – stwierdził Dobrzyński cytowany przez oficjalną stronę Cleareksu.

Wojciech Dobrzyński jako trener Cleareksu podczas eliminacji mistrzostw Polski do lat 18 (w 2019 r.). Zdjęcie: Adrian Ślązok

Dotychczasowy prezes Cleareksu Andrzej Leszczyński (zajmował to stanowisko od grudnia 2017 r.) będzie teraz pełnić funkcję wiceprezesa. Skład zarządu uzupełnia – w roli sekretarza – Mirosław Miozga.

Przypomnijmy, że honorowym prezesem Cleareksu jest Zdzisław Wolny – założyciel klubu, który doprowadził go do największych sukcesów (pięć tytułów MP).

Wojciech Dobrzyński jako zawodnik występował w Cleareksie razem z Andrzejem Szłapą. Ten ostatni, legenda chorzowskiego klubu, został niedawno trenerem pierwszej drużyny. Za kilka tygodni rozpocznie z nią przygotowania do sezonu 2021/22.

Przypomnijmy, że po zakończeniu poprzedniej edycji Futsal Ekstraklasy z chorzowskim klubem pożegnali się trzej zawodnicy: Sebastian Leszczak, Mikołaj Zastawnik oraz Adam Wędzony.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości