W Chorzowie powstał pierwszy teatralny escape room w Polsce

W Chorzowie powstał pierwszy teatralny escape room w Polsce

Teatr Rozrywki we współpracy z LOFTescape Room stworzyli pierwszy teatralny escaperoom w Polsce. Pełen teatralnych rekwizytów pokój „ALE SZTUKA” powstał przy ul. Wolności 93.

– Pomysł narodził się jeszcze przed pandemią i miał powstać na ubiegłoroczną noc teatrów. Chcieliśmy połączyć zagadkę do rozwiązania z zagadką teatralną, bo to co się dzieje za kulisami jest dla widza tajemnicą – mówi Grzegorz Kozioł, kierownik biura promocji Teatru Rozrywki.

W pokoju „ALE SZTUKA” wiernie odwzorowano świat teatralny – gracze znajdą tam m.in.: scenę i garderobę pełne oryginalnych strojów i rekwizytów, które przez lata wykorzystywane były w znanych z repertuaru Teatru Rozrywki musicalach.

– Pracowaliśmy wspólnie nad tym projektem. Teatr dał pomysł na historię, a my przygotowywaliśmy zagadki. Osoby, które wejdą do pokoju poznają historię kradzieży pożądanej przez wszystkich nagrody teatralnej „Podwójnej twarzy”, a ich celem będzie odzyskanie statuetki – tłumaczy Katarzyna Poloczek, właścicielka LOFTescape Room.

Pokój jest już po pierwszych grach testowych i zrobił duże wrażenie na osobach, które miały już okazję rozwiązać zagadkę kradzieży „Podwójnej twarzy”.

– Historia i klimat, który udało się stworzyć dzięki wspaniałej wrażliwości i pomysłom pani Kasi są niesamowite. Nie trzeba mieć dużej wiedzy teatralnej, aby móc się świetnie bawić w tym pokoju – zapewnia Grzegorz Kozioł.

Wizytę w pokoju „ALE SZTUKA!” możecie rezerwować codziennie od 10:00 do 22:00 dzwoniąc do LOFTescape Room w Chorzowie 579 272 229 lub na www.loftescaperoom.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości