Na Stadionie Śląskim padnie rekord świata? W niedzielę Memoriał Kusocińskiego

Na Stadionie Śląskim padnie rekord świata? W niedzielę Memoriał Kusocińskiego
Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się po raz 67., a po raz czwarty z rzędu na Stadionie Śląskim w ChorzowieFot. Marcin Bulanda

Po MŚ sztafet i Drużynowych ME na Stadionie Śląskim odbędzie się w niedzielę (20.06.) kolejna duża impreza lekkoatletyczna – Memoriał Janusza Kusocińskiego. Jak zwykle nie zabraknie wielkich gwiazd. Kibice wejdą na trybuny za darmo.

Memoriał Janusza Kusocińskiego był pierwszą imprezą lekkoatletyczną, która została zorganizowana na zmodernizowanym Stadionie Śląskim (8 czerwca 2018 r.). W Chorzowie zadomowił się na dobre, a kolejna (już 67.) edycja odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca.

Impreza rozpocznie się o godz. 12.30 (potrwa ok. 4 godzin), a kibice wejdą na trybuny chorzowskiej areny za darmo. Bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte już o godz. 11.00.

Jak zwykle podczas zawodów na Stadionie Śląskim nie zabraknie wielkich gwiazd. Już pierwsza konkurencja powinna dostarczyć ogromnych emocji. O godz. 12.50 do rywalizacji staną młociarki, wśród nich rekordzistka świata i dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, a także m.in. Joanna Fiodorow i Malwina Kopron.

Warto zwrócić uwagę na bieg pań na 1500 m (godz. 15.30). Organizatorzy mityngu zapowiadają atak na rekord świata.

– Nie chciałbym wywierać presji, ale mamy szansę na pobicie rekordu świata u kobiet na 1500 metrów, bo przymierza się do tego Gudaf Tsegay – poinformował wiceprezes PZLA oraz dyrektor Memoriału Kusocińskiego Sebastian Chmara.

Etiopka Tsegay zmierzy się z rekordowym osiągnięciem swojej rodaczki Genzebe Dibaby (3:50,07 z 2017 r. w Monako).

W biegu na 100 m pań zobaczymy Ewę Swobodę, która w ostatnich latach często wygrywała na Śląskim.

– Bardzo się cieszę i czekam z niecierpliwością na pierwszy start z kibicami na trybunach. Bardzo dobrze mi się tu biega i zawsze mam w Chorzowie szybkie starty – powiedziała sprinterka podczas piątkowej konferencji prasowej.

W rzucie młotem panów wystąpią m.in. czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki oraz Węgier Bence Halasz. Z Memoriałem Kusocińskiego pożegna się dyskobol Piotr Małachowski (po tym sezonie zakończy karierę).

Silnie obsadzone będą także biegi na 400 m pań (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lesiewicz, Namibijka Beatrice Masilingi oraz halowa mistrzyni Europy z Torunia Holenderka Lisanne De Witte) oraz 800 m panów (Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Patryk Dobek, Michał Rozmys oraz świetny Anglik Elliot Giles).

W skoku o tyczce Polacy (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera) zmierzą się m.in. ze znakomitym Francuzem Renaud Lavillennie.

Przypomnijmy, że będzie to trzecia duża impreza lekkoatletyczna na Stadionie Śląskim. W maju w „Kotle Czarownic” odbyły się mistrzostwa świata sztafet oraz drużynowe mistrzostwa Europy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa