Reklama:


Efektownie, głośno i radośnie. Ruch pożegnał III Ligę

Był to pierwszy od dawna tak radosny dzień przy Cichej.Fot.: M. Bulanda

W sobotę przy Cichej odbyła się impreza kończąca udany sezon 2020/2021. Mimo wysokiej temperatury na stadionie zgromadziła się spora grupa osób, aby wspólnie z piłkarzami świętować awans i pożegnać III Ligę.

Festyn rozpoczął się o godzinie 12:00 od części przeznaczoną dla najmłodszych. Dzieci miały do dyspozycji dmuchańce, kącik artystyczny przygotowany przez Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów, a zabawy organizowała im animatorka Lena Bajer. Jednym z głównych elementów imprezy było wspólne oglądanie meczu „Niebieskich” z rezerwami Górnika Zabrze na telebimie liczącym 28 metrów kwadratowych. Po meczu na scenie pojawili się artyści – Mirek Szołtysek i Wesołe Trio, a także Sektorowa Sekta.

Punktualnie o 19:20 na imprezie zjawiła się drużyna Ruchu. Trenerzy i piłkarze wchodzili na scenę przy utworze Sektorowej Sekty znanym z marcowej prezentacji zespołu. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. Do kibiców ze słowami podziękowania zwrócili się prezes Seweryn Siemianowski, trener Łukasz Bereta i kapitan Tomasz Foszmańczyk. Były śpiewy, race i wspólne świętowanie awansu. Później „Niebiescy” udali się do fanów – rozdawali 400 voucherów na piwo Tyskie i autografy, a od 21:00 wszyscy razem przed telebimem oglądali mecz Polski z Hiszpanią na EURO. Jeszcze w przerwie tego spotkania niezwykle efektowny pokaz pirotechniczny przygotował sklep PiroShop.

Impreza była finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa