Reklama:


Kolejny etap przebudowy ul. Powstańców. Zmiany w ruchu drogowy

Kolejny etap przebudowy ul. Powstańców. Zmiany w ruchu drogowy

W związku z rozpoczęciem realizacji kolejnego etapu przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Powstańców zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie skrzyżowanie z ul. Chrobrego. Jednocześnie otwarte zostanie skrzyżowanie z ul. Zjednoczenia.

W ciągu ulicy Zjednoczenia na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy (w kierunku ul. Powstańców), a na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Zjednoczenia i skrzyżowaniem z ul. Chrobrego wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów. Podobnie będzie w ciągu ul. Chrobrego na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Wolności i skrzyżowaniem z ul. Powstańców – tam także wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów,

Przy ul. Drzymały na odcinku między ulicami Dąbrowskiego i Powstańców wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów, a w ciągu ulicy Powstańców na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Chrobrego i skrzyżowaniem z ul. Drzymały wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów.

Ponadto, wyznaczone zostaną objazdy prowadzące z kierunku skrzyżowania ulic Wolności i Chrobrego oraz skrzyżowania ulic Strzelców Bytomskich, Hajduckiej i Wolności w kierunku:

  • ul. Rynek – ciągiem ulic Wolności, Armii Krajowej, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Bogedaina i Kościuszki (skrzyżowanie z ul. Katowicką),
  • ul. Dąbrowskiego – ciągiem ulic Wolności i Armii Krajowej
  • ul. Sobieskiego 1-14 – ciągiem ulic Wolności, Armii Krajowej i Dąbrowskiego (skrzyżowanie z ul. Sobieskiego),
  • ul. Zjednoczenia 1-4 – ciągiem ulic Wolności, Armii Krajowej i Dąbrowskiego (skrzyżowanie z ul. Zjednoczenia),
  • ul. Powstańców 1-31 – ciągiem ulic Wolności, Armii Krajowej, Dąbrowskiego i Zjednoczenia (skrzyżowanie w ul. Powstańców) lub ul. Sobieskiego (skrzyżowanie w ul. Powstańców),
  • ul. Powstańców 32-57 i Drzymały – ciągiem ulic Wolności, Armii Krajowej i Dąbrowskiego i Drzymały (skrzyżowanie z ul. Powstańców).

Zakończenie tego etapu prac planowane jest w sierpniu tego roku. Opisane zmiany organizacji ruchu uwzględnione zostaną w nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości