Reklama:


Nowe nasadzenia w Parku Śląskim

Nowe nasadzenia w Parku Śląskim

Na promenadzie gen. J. Ziętka, skończono nasadzenia nowych, młodych drzew w miejscy wyciętych zimą starych topoli. Na odcinku od al. Harcerskiej do Wiązowej nasadzono aż 100 topoli berlińskich.

Prace rozpoczęły się od uporządkowania terenu, stare korzenie zostały sfrezowane. Następnie w dwóch szpalerach posadzono drzewa o średniej wysokości 4 metry, które dodatkowe zabezpieczono palikami oraz wyściółkowano korą sosnową. Wzdłuż promenady zostały zamontowane ekrany, które będą zapobiegać niszczeniu nawierzchni alejek spacerowych. Ostatnim etapem prac było założenie trawnika z siewu.

– Topole berlińskie zostały wybrane nieprzypadkowo. To jeden z najbardziej popularnych gatunków topól, który doskonale sprawdza się w warunkach parkowych. Nie wymaga zbyt wilgotnej gleby. W początkowym stadium rozwoju cechują się błyskawicznym przyrostem, dzięki temu nie będziemy musieli czekać dziesięcioleci, aby w miejscu starych, chorych drzew z promenady Ziętka pojawiły się ich godni następcy – tłumaczy Park Śląski.

Prace wykonywane są w ramach części zadania p.n. „Inwentaryzacja, rewitalizacja i pielęgnacja terenów zieleni Parku” realizowanego w ramach Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości