Reklama:


Fani fotografii mobilnej będą eksplorować Chorzów

Fani fotografii mobilnej będą eksplorować Chorzów

Już jutro na rynku rozpocznie się finałowe spotkanie w ramach tegorocznej edycji MobilePhotoTrip 2021. Miłośnicy fotografii mobilnej wykonają cykl zdjęć prezentujących życie miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

– Na zakończenie sezonu lecimy na Chorzów! Industrialne serce śląska czeka! Odkryjemy to, co nieodkryte i sfotografujemy to, co niesfotografowane. Szykujcie wygodne sandały (koniecznie ze skarpetkami) i naładowane telefony – zapraszają organizatorzy.

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej? Wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalny fan fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Poprzednie edycje pokazały, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje. W 2016 roku organizowane przez Stowarzyszenie Mobile Photo Trip spotkania zdobyły GRAND PRIX w rankingu Event’s Festival Awards.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości