Puchar ChLF. Nic dwa razy się nie zdarza? A jednak!

Puchar ChLF. Nic dwa razy się nie zdarza? A jednak!
Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli najlepszych zespołów Pucharu ChLF 2021Fot. MF

W 2020 r. Fizjo Factory pokonało Irex Gaz 3:2, zdobywając zwycięską bramkę na 27 sekund przed syreną. Teraz w finale Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu znów zobaczyliśmy te zespoły, znów padł wynik 3:2 i… znów FF zapewniło sobie wygraną tuż przed końcem!

Sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu – ze względu na obostrzenia wprowadzone w czasie pandemii – został anulowany. Udało się za to przeprowadzić rozgrywki o Puchar ChLF. W 15. edycji wzięło udział 16 drużyn, które przez cały czerwiec rywalizowały w hali przy ul. Granicznej – najpierw w fazie grupowej, później pucharowej.

Do finału awansowały dwie najbardziej utytułowane drużyny ostatnich lat w Chorzowie – Fizjo Factory oraz Irex Gaz. Oba zespoły znają się jak łyse konie. Można było w ciemno założyć, że spotkanie będzie bardzo zacięte, a o wyniku zadecydują detale.

Lepiej finał rozpoczął Irex Gaz. Sebastian Klaus w 4. minucie pokonał bramkarza Fizjo Factory. W końcówce tej części Irex zmarnował dwie dobre okazje na 2:0 i to się zemściło. Gol wyrównujący padł w niecodziennych okolicznościach. Bramkarz Fizjo Factory Michał Gruszecki wyrzucił piłkę w kierunku Michała Ogórka, który próbował musnąć ją głową. Golkiper Irex Gazu nie interweniował, będąc przekonanym, że „główki” nie było. Sędziowie bramkę uznali.

Sytuacja była tak trudna do oceny, że… musiałby ją rozstrzygnąć system VAR. Zobaczycie ją – a także inne kluczowe akcje finału, wypowiedzi przedstawicieli obu zespołów oraz organizatora rozgrywek – w materiale wideo, który wkrótce opublikujemy na naszym portalu.

W drugiej połowie Irex Gaz ponownie wyszedł na prowadzenie. Artur Zygarski zagrał z rzutu wolnego do Krzysztofa Wysockiego, który nie zmarnował okazji. Minęły dwie minuty i znów był remis – Ogórek w sytuacji sam na sam płaskim uderzeniem pokonał Pawła Grzywę.

Wydawało się, że po raz pierwszy w historii finał Pucharu ChLF zakończy się rzutami karnymi. Jednak w ostatniej minucie Fizjo Factory raz jeszcze poderwało się do ataku. Opłaciło się! Daniel Koniarek na 8 sekund przed syreną zaskoczył bramkarza Irex Gazu.

Piłkarze obu drużyn przeżyli swoiste deja vu. W finale Pucharu ChLF 2020 Fizjo Factory pokonało Irex Gaz także 3:2 i… także po golu w ostatniej minucie! Wówczas bohaterem został Mateusz Bystrzowski (relacja TUTAJ).

Zawodnicy Fizjo Factory (wcześniej Budoserwis) potwierdzili, że rozgrywki pucharowe to ich specjalność. Był to bowiem już piąty triumf tej ekipy – po 2014, 2016, 2018 i 2020 r. Z kolei Irex Gaz (który posiada najwięcej tytułów mistrza ChLF) przegrał w finale po raz czwarty z rzędu.

Finał Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu 2021
Fizjo Factory – Irex Gaz 3:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Klaus (4), 1:1 Ogórek (20), 1:2 Wysocki (26), 2:2 Ogórek (28), 3:2 Koniarek (40).
Fizjo Factory: Gruszecki – Krzyżowski, Klimas, Ogórek, Bystrzowski oraz Mania, Świerczyński, Koniarek.
Irex Gaz: P. Grzywa – Klaus, Górny, Langner, Kubicki oraz Zygarski, Stachański, Kubara, Wysocki.

Mecz o 3. miejsce
Victoria Klimzowiec – Mateco 1:4

Błaszkiewicz – Wolniewicz 2, Kwas, D. Skorupa.

Zdobywcy Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu
2007 – Rurex
2008 – WSB
2009 – Sebmar Silesia
2010 – Schenker
2011 – Marex
2012 – Ekspert
2013 – WSB
2014 – Budoserwis
2015 – Inprex
2016 – Budoserwis
2017 – Irex Gaz (dawniej Marex)
2018 – Budoserwis
2019 – Mateco
2020 – Fizjo Factory (dawniej Budoserwis)
2021 – Fizjo Factory


Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa