Reklama:


Aktywne lato w mieście

Aktywne lato w mieście

Zagraniczne wycieczki nie są jedynym atrakcyjnym pomysłem na spędzenie urlopu. W Chorzowie powstała Akcja Lato 2021 w ramach której w jedno miejsce zebrano wakacyjną ofertę wszystkich miejskich placówek.

Starochorzowski Dom Kultury przygotował bogatą ofertę kulturalną skierowaną dla dzieci i dorosłych. W wakacyjnym programie SDK są m.in.: dwa turnusy letnich warsztatów artystycznych, warsztaty sensoryczne w ramach Mamy Klub, artystyczne spotkania z Asiok Art i spotkania Biblioteki pod chmurką.

Na początku lipca Chorzowskie Centrum Kultury organizuje Festiwal tańca indyjskiego Kuchipudi. Ponadto, przy ul. Sienkiewicza odbywać się będą warsztaty pszczelarskie i plastyczne dla dzieci, na scenie głównej grane będą spektakle, a w Kinie za Rogiem Grajfka, czeka już pełen repertuar filmowy.

Miejski Dom Kultury Batory zaproponował dwa turnusy tygodniowych leśnych półkolonii. Uczestnicy dowiedzą się jak zachowywać się w lesie, bezpiecznie rozpalić ognisko, a wszystko w formie zabawy i wakacyjnej przygody.

Muzeum w Chorzowie przygotowało cykl letnich warsztatów o różnej tematyce. Wśród nich m.in.: „Zabawy w śląskim domu” i „Wynalazki w Królewskiej Hucie”. Wszystkie spotkania będą odbywały się z wykorzystaniem nowej, interaktywnej wystawy „Historia z zębem w tle….”.

W wakacje o najmłodszych pamięta również Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Kontynuowany będzie cykl spotkań organizowanych w ramach Klubu Malucha. Dorosłych może zaciekawić Festiwal Azjatycki, Festiwal WEGE EKO i seanse CIMovie – letniego kina plenerowego.

Bogatą ofertę dla fanów aktywnego wypoczynku przygotował Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. W letnim programie MORiS’u są m.in.: Mistrzostwa Chorzowa Petanque, Turniej rodzinny, Śniadanie na trawie, a także Grand Prix w padlu, tenisie ziemnym i stołowym oraz turnieje Siatkówki Plażowej i Streetballa.

Sporo będzie się działo również w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W poszczególnych filiach organizowane będą m.in.: spotkania rodzinne przy puzzlach i grach planszowych, wakacyjne zajęcia dla dzieci, a także konkursy i spotkania tematyczne.

Pełna oferta wraz z harmonogramem dostępna jest na stronie Urzędu Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości