Pierwsza w tym sezonie impreza CUMY na rynku. To dopiero początek

Symulator dachowania, punkt wymiany koła, ćwiczenia na refleks to niektóre z atrakcji jakie w miniony weekend przygotowała CUMA w ramach Dnia Bezpieczeństwa na Drodze. Plan CUMY na wakacje to m.in.: turniej ulicznej piłki nożnej, animacje i gra terenowa.

Na rynku, w ramach imprezy organizowanej w sobotę 26 czerwca przez CUMĘ, pojawił się pit stop do wymiany koła i maszyna na refleks, która sprawdzała czas reakcji użytkowników. Ze swoimi stoiskami do wydarzenia dołączyły również Komenda Miejska Policji w Chorzowie i chorzowska Straż Miejska. Największe wrażenie na osobach, które tego dnia zjawiły się na rynku zrobił jednak symulator dachowania. W kontrolowanych warunkach uczestnicy zobaczyli jak bardzo niebezpieczne i nieprzyjemne może być to zdarzenie drogowe. Osoby, które tego dnia wsiadły na rynku do zielonego Smarta w przyszłości na pewno ściągną nogę z gazu.

– Dzień bezpieczeństwa na drodze można uznać za udany. 100 osób uczestniczyło w symulacji dachowania (niektórzy kilkukrotnie), zmienialiśmy również koła na pit stopach i ćwiczyliśmy refleks – nowy rekord to 136 uderzeń na minutę. W akcji edukacyjnej wspierała nas Komenda Miejska Policji w Chorzowie oraz Straż Miejska – podsumowuje CUMA.

To jednak nie koniec atrakcji. Przez całe lato CUMA zorganizuje jeszcze kilka ciekawych wydarzeń.

– Przed nami jeszcze turniej piłki ulicznej, animacje, gra terenowa i kilka innych wydarzeń. Szczegóły już niebawem na naszych kanałach w mediach społecznościowych – zapowiada Arkadiusz Wawreczko, operator działań CUMY.

Wszystkie aktualne informacje o bieżących działaniach CUMY można sprawdzić tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa