Trzy biegi, trzy złote medale. Popis chorzowianki na mistrzostwach Polski

Trzy biegi, trzy złote medale. Popis chorzowianki na mistrzostwach Polski
Monika Hojnisz-Staręga na najwyższym stopniu podium po biegu masowym. Chorzowianka odbierała medal w mundurze, bo od pewnego czasu reprezentuje Wojsko PolskieFot. Facebook/Polski Związek Biathlonu

Monika Hojnisz-Staręga pokazała klasę na mistrzostwach Polski w biathlonie letnim. W każdej konkurencji okazała się najlepsza. Na słowa uznania zasłużyli także zawodnicy UKS Biathlon Chorzów, którzy wygrali klasyfikację medalową.

Mistrzostwa Polski odbywały się w miniony weekend w Czarnym Borze. W biegu obowiązywała formuła crossowa („klasyczny” bieg, bez nartorolek). Monika Hojnisz-Staręga była główną faworytką imprezy i świetnie poradziła sobie w tej roli.

W każdej z trzech konkurencji chorzowianka – broniąca barw AZS AWF Katowice – nie dała szans rywalkom. W biegu indywidualnym trzykrotnie spudłowała na strzelnicy, ale i tak była zdecydowanie najlepsza. Druga w klasyfikacji Anna Mąka straciła do niej 1 minutę i 22 sekundy.

W sobotnim sprincie Hojnisz-Staręga stoczyła walkę o złoto z Kamilą Żuk. Obie miały 90 procent skuteczności na strzelnicy (9/10), ale szybciej biegła Monika, która wygrała z przewagą 12,9 s.

Zwieńczeniem indywidualnej rywalizacji na MP był bieg masowy (ze startu wspólnego). Chorzowianka okazała się najlepsza zarówno na strzelnicy (18 celnych strzałów na 20 prób), jak i na trasie. Efekt? Trzeci triumf, ze sporą przewagą – ponad półtorej minuty nad Kingą Zbylut (na podium stanęła także Natalia Tomaszewska).

Hojnisz-Staręga śrubuje liczbę zwycięstw w mistrzostwach Polski w biathlonie letnim (w crossie). Ma już w dorobku aż 19 złotych medali!

„Dobry sprawdzian na drodze przygotowań, ale przede wszystkim sprawdzenie siebie i swoich słabości. Dzięki za fajna atmosferę i organizację” – podsumowała mistrzostwa Polski biathlonistka z Chorzowa na swoim profilu na Facebooku.

Na słowa uznania zasłużyli także zawodnicy UKS Biathlon Chorzów. Klub z naszego miasta wygrał klasyfikację medalową – z 6 złotymi medalami, 5 srebrnymi i 2 brązowymi.

Mistrzostwo Polski zdobyli: Fabian Suchodolski (dwukrotnie – bieg indywidualny oraz sprint w kategorii junior młodszy), Filip Babiński (dwukrotnie – bieg indywidualny oraz sprint, młodzik młodszy), Oliwia Suchy (bieg indywidualny, młodziczka) oraz Łukasz Zaczyk (sprint, młodzik).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości