Wyjątkowa wystawa, koncerty i projekcje filmowe. 100-lecie Powstań w Parku Śląskim

Wyjątkowa wystawa, koncerty i projekcje filmowe. 100-lecie Powstań w Parku Śląskim

Namiot sferyczny w Parku Śląskim, obok Hali Wystaw Kapelusz, gdzie wyświetlane są filmy 360°, a także muzyka na żywo i warsztaty dla najmłodszych. Tak będą wyglądać obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

W stulecie wydarzeń, dzięki którym Górny Śląsk powrócił do Polski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Instytucja Kultury Ars Cameralis, Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Park Śląski zapraszają do wyjątkowego namiotu sferycznego. Przez cały lipiec, od wtorku do niedzieli, na Dużej Łące, tuż obok kultowej hali Kapelusz, na odwiedzających Park Śląsk będą czekały liczne niespodzianki.

Wśród atrakcji znalazły się pokazy filmów 360°, które przybliżą sytuację polityczną i społeczną Górnego Śląska w okresie Powstań Śląskich oraz plebiscytu. Projekcje będą się odbywały od wtorku do czwartku w godzinach 12:00 — 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 — 13:00.

W piątki namiotem zawładnie muzyka. Już od 19:00 organizatorzy zapraszają na potańcówki, a czas umilą Jaromir (Polena Recordings), dj Mellow oraz Jazxing (Perły Bałtyku, Polena Recordings). W sobotnie wieczory kinomani mogą się udać do Sfery Kina, w której wyświetlane będą filmy: „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” (reż. Woody Allen), „Na noże” (reż. Rian Johnson), „Tony Halik” (reż. Marcin Borchardt) oraz „Suspiria” (reż. Luca Guadagnino). Dla najmłodszych zarezerwowane są niedzielne popołudnia, a w programie znalazły się zajęcia edukacyjne, warsztaty oraz pokazy filmów animowanych.

Dodatkowo kino letnie, potańcówki oraz warsztaty dla dzieci

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa