Wojciech Grzyb dołączył do sztabu szkoleniowego Ruchu

Wojciech Grzyb dołączył do sztabu szkoleniowego Ruchu

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Ruchu dołączył Wojciech Grzyb, który będzie pełnił funkcję asystenta – trenera przygotowania motorycznego. „Grzybek” związał się z Klubem roczną umową.

– Powrót do Ruchu traktuję jako coś wyjątkowego, a zarazem naturalnego, ponieważ nie ukrywam, że po tym, jak udało mi się zrealizować dziecięce marzenie i mogłem jako zawodnik zakładać Niebieską koszulkę przez 6,5 roku, to również bycie trenerem tego Klubu było jednym z moich celów. We wrześniu ubiegłego roku uzyskałem licencję UEFA PRO i od jakiegoś czasu zakładałem sobie, że z początkiem nowego sezonu dobrze by było wrócić do trenerskiego fachu. Pojawiła się propozycja trenera Skrobacza, z której skorzystałem – mówi Wojciech Grzyb.

Wojciech Grzyb urodził się 21 grudnia 1974 r. w Mysłowicach. Jest wychowankiem czternastokrotnych Mistrzów Polski z Chorzowa. Jednak w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował w 1998 r. w zespole Ruchu z Radzionkowa. Wcześniej reprezentował jeszcze Górnika 09 Mysłowice i Victorię Jaworzno. Na Cichą trafił ponownie na początku 2006 r. z Odry Wodzisław Śląski. W pierwszym zespole „Niebieskich” zagrał po raz pierwszy 26 marca w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Z Ruchem świętował awans do Ekstraklasy w 2007 r. oraz dwa medale Mistrzostw Polski – brąz w 2010 i srebro w 2012 r. Przez kilka lat był również kapitanem drużyny. Wiosną 2017 r. krótko pracował w sztabie pierwszej drużyny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości