Reklama:


Wyróżnienie dla miasta Chorzów

Wyróżnienie dla miasta Chorzów

Miasto Chorzów uzyskało najwyższą liczbę punktów w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”. Dzięki temu Chorzów zyskał Wyróżnienie Primus, które otrzymało jeszcze tylko jedno miasto w Polsce.

– Jednostka terytorialna należy, w ocenie Komisji Certyfikacyjnej, do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą – napisano w uzasadnieniu.

Komisja Certyfikacyjna wskazywała chociażby na bardzo dobre działanie chorzowskiej oświaty na rzecz lokalnej społeczności, bezustanne unowocześnianie i rozbudowę infrastruktury oraz bardzo dobre zarządzanie i wprowadzanie procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19.

– Szczególnie ostatni rok był dla nas czasem bardzo wytężonej pracy. Musieliśmy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i przygotować szkoły na działanie w dobie pandemii oraz nauczania zdalnego. Cieszymy się, że nasze starania znalazły uznanie w oczach Zespołu Certyfikacyjnego – tłumaczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa odpowiedzialny za edukację.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości