Reklama:


Sportowe lato w mieście

Sportowe lato w mieście

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zaprasza do spędzenia lata w mieście na aktywnym wypoczynku. Na chorzowian czeka m.in.: Śniadanie na trawie, Turniej Rodzinny, Grand Prix w tenisie ziemnym i Mistrzostwa Chorzowa w petanque.

Piłka nożna, petanque, ringo, a także koszykówka i tor przeszkód – to atrakcje, które MORiS przygotował dla uczestników „Turnieju Rodzinnego”. Impreza odbędzie się już 18 lipca o godzinie 9:00 na stadionie przy ul. Lompy. Do turnieju mogą zgłaszać się 2-osobowe drużyny – rodzic oraz dzieci w wieku 6-11 lat.

Kolejne letnie spotkanie również odbędzie się na dużym obiekcie sportowym. Tym razem areną wakacyjnych zmagań będzie stadion przy ul. Cichej 6. „Śniadanie na trawie” to nie tylko aktywny wypoczynek w rodzinnym gronie, ale również niezwykła szansa na zwiedzenie zaplecza stadionu, na którym „Niebiescy” zdobywali tytuły Mistrza Polski. Oprócz tego, w sobotę 24 lipca od godziny 11:00 na murawie stadionu na uczestników imprezy czekać będzie dużo sportowych atrakcji. Całość zakończy wielka bitwa na balony z wodą. Wpisowe wynosi 5 złotych od osoby.

W sobotę 17 lipca odbędzie się drugi turniej z cyklu Grand Prix tenisa ziemnego. Pierwsza część rywalizacji przyciągnęła komplet zawodników, dlatego przy kolejnych zmaganiach organizatorzy przewidują również wysoką frekwencję. To nie ostatnia szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej. MORiS zaplanował w sumie 4 turnieje (ostatnie dwa odbędą się 14 i 28 sierpnia), które wyłonią najlepszych tenisistów w Chorzowie. Wpisowe to 15 złotych.

Tego samego dnia odbędą się Mistrzostwa Chorzowa Petanque. W zeszłym roku, po raz pierwszy ta dyscyplina pojawiła się w turniejowej ofercie MORiS-u w ramach cyklu Grand Prix. W tym roku będzie to jedno większe wydarzenie, które zostanie rozegrane w dwóch kategoriach: singiel oraz dublety. Wpisowe wynosi 10 złotych od osoby w singlu oraz 20 złotych za zespół w dubletach. Początek zabawy o godzinie 9:00. Dla najlepszych zawodników i zespołów organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości