Policjanci zostali odznaczeni za swoją służbę

Z okazji przypadającej 24 lipca 102. rocznicy powstania Policji Państwowej, w Chorzowskim Centrum Kultury Komenda Miejska Policji w Chorzowie obchodziła dziś swoje święto. Przyznano szereg awansów i odznaczeń wyróżniającym się funkcjonariuszom.

– Geneza święta policji wynika z okresu międzywojennego. Dzisiejsza Policja Polska w całości przejmuje wzorce, tradycje i wartości policji z okresu międzywojennego. To dobry moment, by pomyśleć o wartościach takich jak: poświęcenie, służba, honor, godność, odwaga i męstwo, o których często się zapomina, a które codziennie reprezentują polscy policjanci, a w szczególności policjanci Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie – komentuje młodszy inspektor doktor Grzegorz Matuszek, Komendant Miejskiej Policji w Chorzowie.

Część mundurowych została wyróżniona awansami w swojej jednostce, a inni przyjęli odznaczenia od związków zawodowych, prokuratury i chorzowskiego samorządu. Służba policjantów przekłada się na mniejsze statystyki przestępczości, a także na większe poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Chorzowa.

– Z perspektywy 11 lat, od kiedy pracuje magistracie, trzeba powiedzieć, że sytuacja w Chorzowie idzie ku dobremu – to coraz bardziej bezpieczne miasto. Widać to w wielu sferach, na przykład – kradzieże samochodu spadły dziesięciokrotnie. To wszystko cieszy, właśnie dzięki tym ludziom, którzy się tu dziś zebrali – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa