Clearex odkrył karty. Oto nowi zawodnicy w zespole

Clearex odkrył karty. Oto nowi zawodnicy w zespole
26 lipca Clearex rozpocznie przygotowania do sezonu. Z czterema nowymi piłkarzamiFot. Adrian Ślązok

W kadrze Cleareksu nie ma już Sebastiana Leszczaka, Mikołaja Zastawnika i Adama Wędzonego. Kto zajmie ich miejsce? Klub pochwalił się transferami przed sezonem 2021/22. Postawił na piłkarzy ze Śląska.

Po zakończeniu ostatniego sezonu Clearex najpierw przedstawił nowego trenera. To Andrzej Szłapa, legenda klubu, niegdyś jeden z najlepszych futsalowców w kraju, który z chorzowskim zespołem zdobył pięć tytułów mistrzowskich. Później doszło do zmiany na stanowisku prezesa – Wojciech Dobrzyński zastąpił Andrzeja Leszczyńskiego, który pozostaje w zarządzie jako wiceprezes.

Najdłużej chorzowski klub czekał z przedstawieniem nowych piłkarzy. Podczas gdy wiele zespołów już w czerwcu odkryło karty, Clearex postanowił z tym zaczekać. W końcu pięciokrotny mistrz Polski ogłosił, jak przedstawiać się będzie kadra w sezonie 2021/22.

Do drużyny dołączyli czterej zawodnicy: Michał Dubiel, Bartłomiej Sitko, Szymon Cichy oraz Oliwier Nadolski.

30-letni Dubiel to znana postać w chorzowskiej „halówce”. Występował w Chorzowskiej Lidze Futsalu (m.in. w Irex Gazie), grał także w Mareksie – w I lidze ogólnopolskiej (w sezonie 2015/16). Następnie bronił barw Remedium Pyskowice, Piasta Gliwice (w którym zadebiutował w Ekstraklasie) i Gwiazdy Ruda Śląska. Ostatnie trzy sezony spędził w AZS UŚ Katowice, który po sezonie 2020/21 spadł z elity.

29-letni Sitko i 21-letni Cichy przychodzą do Chorzowa z I-ligowego GKS-u Tychy, ale obaj mają już na koncie ekstraklasowe występy – m.in. w GSF Gliwice. Cichy jest wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała – klubu, który przez ostatnie sześć lat prowadził Andrzej Szłapa.

Czwarta nowa twarz – Oliwier Nadolski – to zawodnik młodzieżówki Cleareksu. Będzie on rywalizować o miejsce w bramce z Rafałem Krzyśką i Mateuszem Bednarczykiem.

Jak Andrzej Szłapa ocenia nowych piłkarzy w kadrze Cleareksu?

– Jestem przekonany, że Michał (Dubiel – przyp. red.) pokaże u nas coś więcej, niż w AZS UŚ. Zależało mi na wzmocnieniu zespołu lewonożnym zawodnikiem. Fajnie wygląda fizycznie, dobrze gra w obronie, ma zmysł do gry ofensywnej. Bartłomieja (Sitko – przyp. red.) obserwowałem od kilku lat. Był w Rekordzie na kilku treningach, potem przeszedł do GSF Gliwice, bo chciał regularnie grać. Szymon (Cichy – przyp. red.) to wychowanek Rekordu, ma na koncie występy w GSF i Acanie. To również lewonożny piłkarz, który może wiele dać naszemu zespołowi – powiedział Szłapa na oficjalnej stronie chorzowskiego klubu.

Niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jeden zawodnik, jeśli pojawi się ciekawa opcja na rynku. Przypomnijmy, że Clearex został poważnie osłabiony. Po sezonie 2020/21 odeszli dwaj reprezentanci Polski: najlepszy strzelec Sebastian Leszczak oraz Mikołaj Zastawnik (obaj grać będą w Rekordzie Bielsko-Biała). W ekipie z Chorzowa nie zobaczymy już także Adama Wędzonego (BSF ABJ Bochnia), Daniela Krawczyka oraz bramkarza Miłosza Burzy.

W pierwszej części sezonu 2021/22 zabraknie Roberta Rotuskiego, który leczy kontuzję kolana. Andrzej Szłapa jest przekonany, że zbuduje ciekawą drużynę, która namiesza w Ekstraklasie.

– Postawiliśmy na zawodników z okolic. Liczę,  że pokażą śląski charakter, że zbudujemy fajny kolektyw, że poprzez systematyczną pracę będziemy mogli wygrywać  z najlepszymi – dodał trener Cleareksu.

26 lipca odbędzie się pierwszy trening pod wodzą Andrzeja Szłapy. Z kolei pierwszy sparing Clearex rozegra 5 sierpnia – na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwszy mecz w Statscore Futsal Ekstraklasie chorzowianie rozegrają 11 lub 12 września – u siebie z Piastem Gliwice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa