Reklama:


Nie tylko piłka na dużym boisku. Futsalowy partner Ruchu

Nie tylko piłka na dużym boisku. Futsalowy partner Ruchu

Do grona klubów partnerskich Ruchu dołączył dziś kolejny klub z naszego miasta – Stowarzyszenie Piłkarskie Clearex Chorzów.

– Żeby Clearex mógł zaistnieć w młodzieżowych mistrzostwach Polski różnych kategorii, niezbędni są zawodnicy z roczników 2002 – 2008. To duża grupa, którą musimy odpowiednio przygotować. W momencie rozpoczęcia eliminacji będziemy mogli korzystać z zasobów Ruchu, nie tylko jego Akademii, ale może – w przyszłości – także pierwszej drużyny – mówi prezes Clearexu Wojciech Dobrzyński.

Innym aspektem współpracy będzie organizacja wspólnych obozów. Pierwszy odbędzie się już w sierpniu w Nowinach dla połączonej grupy futsalowo-piłkarskiej z rocznika 2008.

– Taka dwukierunkowa współpraca jest w Chorzowie wskazana. Przez futsal można przecież wychować fajnych chłopaków na duże boisko i odwrotnie. Każdy młody piłkarz różnie się rozwija, widać, czy ma zadatki do gry na dużym, czy na małym boisku. Dzięki naszej umowie będzie miał wybór. Dodatkowo w trakcie zimowej przerwy nasi gracze będą mogli pokazać się na arenie krajowej podczas rywalizacji w młodzieżowych mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych. Nabędą przy tym umiejętności, które z pewnością przydadzą się na dużym boisku – ocenia prezes Ruchu Seweryn Siemianowski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości