Reklama:


Rewelacyjny występ polskiej sztafety! Chorzowianin sięgnie po medal w Tokio?

Rewelacyjny występ polskiej sztafety! Chorzowianin sięgnie po medal w Tokio?
Na zdjęciu: Kajetan Duszyński podczas Drużynowych ME na Stadionie Śląskim. W sobotę będzie miał szansę na zdobycie olimpijskiego medalu!Fot. Marcin Bulanda

Polska sztafeta mieszana 4×400 m w wielkim stylu wygrała półfinał na igrzyskach olimpijskich w Tokio, bijąc rekord Europy. Na ostatniej zmianie biegł chorzowianin Kajetan Duszyński. W sobotę czekają nas ogromne emocje!

Kajetan Duszyński specjalizuje się w biegu na 400 m. To chorzowianin, były zawodnik TS AKS (obecnie reprezentuje AZS Łódź), stypendysta prezydenta naszego miasta. W tym sezonie osiągnął bardzo wysoką formę, co zaowocowało wywalczeniem minimum olimpijskiego. Na igrzyskach w Tokio 26-letni Duszyński pobiegnie w sztafetach (mieszanej i męskiej 4×400 m).

Pierwszy występ ma już za sobą i… był to rewelacyjny bieg! Polska sztafeta mieszana – Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Duszyński – wygrała drugi półfinał z czasem 3:10,34, poprawiając rekord Europy!

Biało-Czerwoni uzyskali najlepszy wynik obu półfinałów, co rozbudziło apetyty przed sobotnim finałem, który odbędzie się o godz. 14.35 (czasu polskiego).

Początkowo wydawało się, że Polakom odpadł główny kandydat do złota – sztafeta USA została zdyskwalifikowana, gdyż jedna z zawodniczek przekroczyła strefę zmian. Jednak protest Amerykanów przyniósł skutek i biegaczy z tego kraju zobaczymy w finale.

Zobacz doskonały bieg polskiej sztafety! Kajetan Duszyński na ostatniej zmianie

O Kajetanie Duszyńskim pisaliśmy na naszym portalu już w 2014 r., gdy – startując w barwach TS AKS Chorzów – wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów w spale (tekst

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości