Reklama:


Chorzów wnioskuje o 230 mln zł dofinansowania. Decyzję podejmie premier

Chorzów wnioskuje o 230 mln zł dofinansowania. Decyzję podejmie premier
Skrzyżowanie ul. Katowickiej i Metalowców.fot.: Mariusz Banduch

Do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach tzw. programu „Polski Ład” miasto Chorzów zgłosiło 3 projekty.


Zasady są takie, że każdy samorząd może złożyć 3 wnioski: jeden bez ograniczenia kwotowego, jeden do 30 mln zł i jeden do 5 mln zł.

Chorzów zgłosił następujące projekty:

1. Przebudowa stadionu Ruchu Chorzów

2. DK79 czyli ul. Katowicka
Zaplanowana jest przebudowa dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, uzbrojenie terenu poprzemysłowego, skomunikowanie ich z DK79, budowa chodników przystanków autobusowych, przejścia podziemnego, parkingów, chodników, ścieżki rowerowej, przebudowa kolizji z istniejącymi uzbrojeniem podziemnym. W ramach wkładu własnego Miasto pozyskało na część zadania dotację z RPO WSL.

3. Ulica Nowa
Sukcesywnie przy niej lokują się nowe zakłady przemysłowe lub rozbudowują obecne. Konstrukcja drogi nie jest przystosowana do ruchu ciężkiego. To dlatego konieczne jest wzmocnienie konstrukcji oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni. Projekt przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów sąsiednich.

– Czekamy i mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszych wniosków – napisano na profilu facebookowym Urzędu Miasta w Chorzowie.

Rządowy Fundusz Polski Ład to Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Pierwszy nabór potrwa do 15 sierpnia 2021 roku. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje Prezes Rady Ministrów. Ministerstwo nie podaje informacji, kiedy to nastąpi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości