Reklama:


Turniej inny niż wszystkie już po raz 36

Krzysztof Pasieka zorganizował turniej piłkarski w Chorzowie Batorymfot.: Paweł Mikołajczyk

110 osób i 8 drużyn wzięło udział w turnieju Krzysztofa Pasieki, który został zorganizowany już po raz 36. Mecze odbyły się na boisku tartanowym obok kompleksu sportowego Hajduki.

Gwizdek w jednej ręce, wuwuzela w drugiej. Pokrzykuje, ustawia, sędziuje. Wszystko robi z potrzeby serca. By zarazić pasją do piłki. Krzysztof Pasieka sporo czasu spędza na tym, by przygotować turniej. A gdy już nadejdzie ten dzień, stara się pilnować wszystkiego, by nie zawieźć nikogo. Krzysztof Pasieka to emerytowany nauczyciel, trener, sędzia piłkarski, człowiek oddany młodzieży.

Młodzi mówią na niego Wujek! Krzyczą, gdy mają jakąś sprawę. – Gromy na spalone? Odkąd jest aut? Można do tormana? – co rusz słychać pytania w kierunku organizatora. Ten spokojnie odpowiada, tłumaczy, czasem prosi, by nie przeklinać. – Bajtle muszą mieć dobry przykład – strofuje.

Mocny dmuch w wuwuzelę. To oznacza, że turniej rozpoczęty. Mecze rozgrywane były po 10 minut. Obowiązywały zasady gry z futsalu. Grano w składach czteroosobowych plus bramkarz.

– To turniej międzypokoleniowy. Grają młodsi i starsi. Chodzi o to, by każdy, kto nie miał takiej możliwości, mógł czasem poczuć ducha rywalizacji, a przy tym mógł poczuć ducha fair play. Mecze toczyły się w wspaniałej atmosferze sportowej. Dziękuję uczestnikom turnieju za nienaganne zachowanie na boisku jak i poza nim. Dziękuję za pomoc w organizacji turnieju rodzinie, bez której nie mógłbym go zorganizować – relacjonował Krzysztof Pasieka.


I miejsce zajął zespół RŚLG 2.
II – Czwarta Fala
III – Niedzielne Fusbalery
IV – FC Brzozowa

W półfinale spotkały się zespoły – RGŚL 2 – Niedzielne Fusbalery. Mecz zakończył się wynikiem 0 : 0. W rzutach karnych RGŚL 2 wygrał 3 : 2 z Niedzielnymi Fusbalerami. W II półfinale Czwarta Fala wygrała z zespołem FC Brzozowa 2 : 1. W meczu o III miejsce zespół Niedzielne Fusbalery wygrał z FC Brzozowa 2 : 1. W meczu finałowym o I miejsce spotkały się zespoły RŚLG 2 z zespołem Czwarta Fala. Wygrali piłkarze RŚLG2 2 : 0.

Najlepszym bramkarzem turnieju zostałł zawodnik RŚLG2 – Artur Ritter, najlepszym strzelcem bramek okazał się Dawid Malordy z FC Brzozowa, najlepszymi zawodnikami byli – Arkadiusz Krawczyk, Andrzej Kaprol z zespołu RŚLG2 oraz Bidelski z zespołu Czwarta Fala.

W organizacji turnieju pomogli Michał Leja, CUMA Chorzów, Olaf Gruszka, Zarząd Hotelu Gorczowski, Śląski Związek Piłki Nożnej, Firma Luck Serwis, Firma Parfekt-Cars Auto, MORiS w Chorzowie, CLEAREX Chorzów – futsal, Krzysztof Sojka, Robert Śrutwa, Sonia Fedyk, KPR Ruch Chorzów, Urząd Miasta Chorzów, Klub GKS Urania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości