Reklama:


Śląskie napisy w trosce o bezpieczeństwo

Śląskie napisy w trosce o bezpieczeństwo
Śląskie napisy przy przejściach dla pieszych.fot.: Paweł Mikołajczyk

„Fest ruchliwo sztrasa!” czy „Dej pozór na banka!” – takie komunikaty po śląsku będą ostrzegały pieszych w Chorzowie przed nieostrożnym wejściem na pasy.

Pierwsze napisy zostały namalowane na przejściu przy Urzędzie Miasta w Chorzowie.

– Chodzi o to, by piesi zwrócili uwagę, by przystanął i zastanowił się, co jest napisane. Aby bezmyślnie nikt nie wchodził na pasy – tłumaczy asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych oraz zwrócenie uwagi na wciąż zbyt częste incydenty z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Fest ruchliwo sztrasa” – taki napis powstał przy zebrze obok Urzędu Miasta.

W środę 4 sierpnia, na chodnikach w pobliżu 10 przejść dla pieszych zlokalizowanych w różnych częściach miasta, namalowane zostały napisy ostrzegawcze po śląsku.

Oprócz napisów „Fest ruchliwo sztrasa!” (Bardzo ruchliwa droga) czy „Dej pozór na banka!” (Uważaj na tramwaj) napisano również „Mobilniok abo życie” (Telefon komórkowy albo życie). Ten ostatni napis nawiązuje do problemu korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez pasy.

– Chodzi o bezpieczeństwo, ale też przy okazji edukujemy. Uczymy się dzięki temu śląskiej godki – mówi Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wyboru przejść dla pieszych dokonała chorzowska policja. Napisy znajdą się przy Rynku, ul. Czempiela, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Krzyżowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości