Reklama:


Ruch górą w hicie kolejki. Wyjazdowe zwycięstwo Niebieskich z Motorem

Ruch górą w hicie kolejki. Wyjazdowe zwycięstwo Niebieskich z Motorem
Niebiescy odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo na trudnym terenie.Fot.: Ruch Chorzów/ T. Stefanik

Ruch odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach eWinner II ligi. W niedzielę, po emocjonującym spotkaniu „Niebiescy” pokonali w Lublinie miejscowy Motor 2:1.

– Cieszymy się z wygranej na wyjeździe, bo po pierwszym meczu czuliśmy spory niedosyt. Dziś było lepiej choćby pod tym kątem, że strzeliliśmy gola na 2:0. Mieliśmy jednak sytuacje, które można było lepiej sfinalizować i wtedy końcówka byłaby na pewno spokojniejsza. Niemniej wracamy do domów w dobrych nastrojach – mówił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu.

Motor Lublin – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

0:1 Tomasz Foszmańczyk, 34 min.
0:2 Łukasz Janoszka, 57 min.
1:2 Michał Fidziukiewicz, 62 min.

Motor: Kiełpin – Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik – Wójcik (58 Ryczkowski), Rak (78 Sędzikowski), Kusiński (46 Swędrowski), Ceglarz (78 Firlej), Vitinho (90 Ropski) – Fidziukiewicz; trener: Marek Saganowski.
Rezerwowi: Madejski, Rozmus, Król, Cichocki.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski – Wójtowicz (71 Siwek), Mokrzycki (85 Wyroba), Neugebauer, Szkatuła (85 Kowalski) – Janoszka (71 Będzieszak), Foszmańczyk (89 Żagiel) – Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Styrczula, Dyr, Kwaśniewski, Biskup.

Żółte kartki: Wawsczyk – Kasolik, Mokrzycki, Wyroba.
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). 

Na trybunach zasiadło blisko 9 tys. widzów, z czego ponad 900 stanowili fani Ruchu.

– Trzeba przyznać, że otoczka była wspaniała. Przyjechało tutaj bardzo dużo naszych kibiców, cały czas było ich słychać. Do tego wygrana. Oby więcej takich meczów! Od początku chcieliśmy narzucić swoje warunki i po części nam się to udało. Utrzymywaliśmy się przy piłce i gra wyglądała tak, jak sobie założyliśmy. Strzeliliśmy bramkę, po przerwie dołożyliśmy drugą. Szkoda tej straconej, bo było nerwowo, ale ostatecznie zasłużenie wygraliśmy – komentował po meczu Łukasz Janoszka.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości