Reklama:


Zdobądź unikalne umiejętności na Dniu Rzemiosła w Skansenie

Zdobądź unikalne umiejętności na Dniu Rzemiosła w Skansenie

Powroźnictwo, ciesielstwo, kowalstwo, tkactwo czy garncarstwo to nieco zapomniane już zajęcia, które w ostatnich latach przeżywają ponowny wzrost zainteresowania. Tajniki wymienionych profesji będzie można poznać w najbliższą niedzielę w Skansenie w trakcie Dnia Rzemiosła.

Już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” od 12:00 do 17:00 odbędzie się plenerowa impreza „Dzień Rzemiosła”. Podczas tegorocznej edycji goście będą mogli wziąć udział w pokazach i warsztatach tematycznych związanych z m.in.: powroźnictwem, ciesielstwem, kowalstwem, tkactwem i garncarstwem. Ponadto, zielarka odkryje tajniki mieszania ziół i ich zastosowania, młynarz zaprosi do wspólnego mielenia mąki, a skryba zaznajomi z tajnikami pisania gęsim piórem.

– Naszym gościom pokażemy, jak szyć kosze, będą mogli spróbować swoich sił w praniu na tarze, farbowaniu tkanin i sprawdzić się w prostych zadaniach stolarskich – zapowiada chorzowski Skansen.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych gości. O godzinie 14:00 na głównej scenie odbędzie się przedstawienie „W kuchni mistrza Bartłomieja”. Bilety na „Dzień Rzemiosła” są do nabycia w cenie 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości