Rusza Fest Festival. Co trzeba wiedzieć?

Rusza Fest Festival. Co trzeba wiedzieć?

W środę na terenie Parku Śląskiego rozpocznie się jeden z największych muzycznych festiwali w Polsce – FEST Festival, czyli 8 scen, 4 strefy partnerów wydarzenia, prawie 100 wykonawców i 4 dni muzyki na żywo. W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące imprezy.

Fest Festival rozpocznie się w środę 11 sierpnia. Przed przekroczeniem bramy, trzeba przygotować bilet (w wersji papierowej lub elektronicznej) oraz jeden z wymaganych dokumentów, potwierdzających zaszczepienie: Imienne oświadczenie – wzór, EU Digital COVID Certificate, CERTYFIKAT szczepienia w aplikacji mObywatel, lub DOKUMENT z portalu gov.pl / znajdujący się w zakładce Profilaktyka -> Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie)

Tego dnia koncerty będą odbywać się na 6 scenach (Raban, Tent, Eden, Silesia, Astral i Arena) i w 3 strefach partnerskich, a wśród artystów, którzy wystąpią na inaugurację będą m.in.: Rasmentalism, Daria Zawiałow, Tchami, Tommy Cash i Catz 'n Dogz.

Prawdziwe festiwalowe szaleństwo rozpocznie się w czwartek, kiedy na scenie głównej występy zaczną największe gwiazdy Fest’a. Tego dnia na będzie można tam zobaczyć Kwiat Jabłoni, Krzysztofa Zalewskiego, Bass Astral x Igo oraz Alana Walkera. Gwiazdy wystąpią również na pozostałych scenach, gdzie zagrają m.in.: Princess Nokia, Kamp, Pezet i Kiasmos. Piątkowy rozkład jazdy również robi wrażenie, głównie za sprawą występów Maty, Kayah & Bregović oraz Kungs i Paula Kalkbrennera.

Pełen godzinowy harmonogram występów dostępny jest tutaj.

Fest Festival to nie tylko koncerty, ale także całe festiwalowe miasteczko, które zlokalizowane jest w centralnej części Parku Śląskiego. Food trucki będzie można znaleźć m.in.: w okolicy Kręgów Tanecznych, Pól Marsowych i przy kanale regatowym, w sąsiedztwie którego będzie stał camping z polem namiotowym i infrastrukturą sanitarną. Szczegóły, dostępne są na mapie zamieszczonej niżej. Aby zobaczyć ją w pełnym rozmiarze należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w opcję „otwórz obraz w nowym oknie”, a następnie kliknąć lewym przyciskiem na nowo otwartą grafikę, żeby uzyskać maksymalne przybliżenie.

Mapa Fest Festivalu

Dla osób przyjeżdżających na Fest Festiwal z dalszych miejsc organizatorzy przewidzieli specjalną strefę parkingową przy ul. Siemianowickiej.

– Skup się na zabawie, nie myśl o parkingu. Wejdź w link i kup bilet pięciodniowy – miejsce gwarantowane, 1,2 km od Festiwalu, parking przy ul. Siemianowickiej. Bilety są ważne 5 dni i można wjeżdżać i wyjeżdżać każdego dnia – są one wtedy skanowane. 

Bilety parkingowe można nabyć tutaj. Przed zakupem warto również zapoznać się z regulaminem dotyczącym biletu parkingowego.

Na terenie Festa obowiązują wyłącznie płatności bezgotówkowe. Osoby, które nie chcą używać karty, mogą udać się do Punktu Wymiany, gdzie zamienią gotówkę na FESTowe żetony.

W tym tygodniu wjazd do Parku będzie możliwy od ulicy Złotej i Harcerskiej. Pojawią się również ograniczenia w ciągach komunikacyjnych pieszych (przecinających teren wydarzenia, którego mapa dostępna jest wyżej). Osoby, które nie wybierają się na Festa ale chcą poczuć trochę festiwalowego klimatu mogą skorzystać ze specjalnej oferty Parku Śląskiego. Od środy do niedzieli kolejka linowa Elka będzie działać od godziny 12:00 do 22:00.

Duże imprezy masowe organizowane na terenie Parku Śląskiego mogą powodować pewne niedogodności dla mieszkańców Chorzowa i miast ościennych – przez kilka dni głośna muzyka może być słyszalna do rana w miejscach oddalonych nawet kilka kilometrów od Parku. W specjalnym oświadczeniu chorzowski magistrat poinformował, że zgodę na organizacje wydarzenia wydał Park Śląski, dlatego tam właśnie należy kierować uwagi dotyczące organizacji festiwalu.

– Miasto Chorzów nie ma możliwości prawnych w zakresie zajmowania stanowiska ws. emisji hałasu występujących podczas imprez masowych, powołując się na przepisy wykonawcze o ochronie środowiska. Wszelkie zapytania i uwagi dot. organizacji tych imprez należy kierować do organizatorów wydarzeń – informuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Pozostałe informacje na temat Fest Festivalu można znaleźć tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa