Reklama:


Czesko-słowackie przetarcie. „Niebieskie” trzecie w Ołomuńcu

Czesko-słowackie przetarcie. „Niebieskie” trzecie w Ołomuńcu
Marcelina Polańska wróciła z Ołomuńca z nagrodą indywidualną - dla najlepszej strzelczyni (17 goli)Fot. Marcin Bulanda

Od września piłkarki KPR Ruch występować będą w czesko-słowackiej MOL Lidze. W miniony weekend miały okazję do rywalizacji z zespołami z tych krajów. Ich bilans to dwie minimalne porażki i wysoka wygrana.

„Niebieskie” w miniony weekend wzięły udział w 63. edycji turnieju w Ołomuńcu o Pohar Miru (czyli Puchar Pokoju). Turniej rozpoczęły od meczu ze słowackim Slovanem Duslo Sala. Pierwsza połowa należała do chorzowianek (13:11), później jednak do głosu doszły rywalki. W końcówce Slovan zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył 31:29. Aż dziesięć goli dla Ruchu rzuciła w tym meczu Marcelina Polańska.

W drugim spotkaniu podopieczne Vita Teleky’ego zmierzyły się z miejscowym zespołem – Zorą Ołomuniec. To był szalony, pełen zwrotów akcji, mecz. Ruch wystartował świetnie, prowadził 6:2, ale później skutecznością błysnęły rywalki (9:14). Gdy wydawało się, że to Zora zapewni sobie przewagę przed przerwą, „Niebieskie” ruszyły do ataku. Po 30 minutach prowadziły 16:15.

Druga część to w dalszym ciągu wymiana ciosów. W barwach chorzowskiego zespołu nie do zatrzymania była testowana zawodniczka z Rosji – Polina Masałowa (10 goli w całym meczu). Na kilka minut przed końcem było 32:31 dla Ruchu, ale po raz kolejny końcówkę lepiej rozegrały przeciwniczki.

W ostatniej minucie Zora wykorzystała rzut karny (34:35), „Niebieskie” miały jeszcze 12 sekund na doprowadzenie do wyrównania, ale rzucająca równo z syreną z ostrego kąta Michalina Gryczewska nie zdołała pokonać bramkarki z Ołomuńca.

Trzeci mecz to już dominacja chorzowianek. Ich rywal – Sokol Pisek (Czechy) – nieco odstawał od pozostałych drużyn biorących udział w Pucharze Pokoju. Ruch zwyciężył 32:22, zapewniając sobie trzecie miejsce w imprezie. Trofeum zdobyła Zora, która w ostatnim meczu wygrała ze Slovanem 21:20.

– Był to dla nas dobry sprawdzian przed tym, co od września czekać nas będzie w MOL Lidze. Dziewczyny miały okazję poznać zespoły, z którymi powalczą o punkty, a także przyzwyczaić się do warunków. Było widać, zwłaszcza w pierwszym meczu, że sędziowie pozwalają na nieco więcej, rzadziej używają gwizdka – powiedział nam prezes spółki KPR Ruch Krzysztof Zioło.

Warto podkreślić, że Marcelina Polańska została najlepszą strzelczynią turnieju (17 bramek w trzech meczach) w Ołomuńcu. To jej drugie wyróżnienie w tym miesiącu – w poprzedni weekend rozgrywającą Ruchu wybrano najlepszą zawodniczką turnieju w Łaziskach Górnych.

63. Pohar Miru w Ołomuńcu – wyniki
DHC Zora Ołomuniec (Czechy) – Sokol Pisek (Czechy) 33:20
HK Slovan Duslo Sala (Słowacja) – KPR Ruch Chorzów 31:29
KPR Ruch Chorzów – Zora Ołomuniec 34:35
Sokol Pisek – Slovan Duslo Sala 21:35
Sokol Pisek – KPR Ruch Chorzów 22:32
Zora Ołomuniec – Slovan Duslo Sala 21:20

1. Zora 3-0 89:74
2. Slovan 2-1 86:71
3. Ruch 1-2 95:88
4. Sokol 0-3 63:100

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości