Reklama:


Śląskie Święto Rowerzysty

Śląskie Święto Rowerzysty

Najpierw rywalizacja w peletonie, a potem relaks podczas pikniku w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie. To wszystko w ramach Śląskiego Święta Rowerzysty, które odbędzie się już 29 sierpnia.

Już po raz trzeci rowerzyści z konurbacji górnośląskiej spotkają się na pikniku integrującym środowisko miłośników jednośladów. By tam dojechać, będą mogli pojechać w jednym z trzech wielkich peletonów.

Głównym punktem programu będzie piknik, który około godziny 13 rozpocznie się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie. Atrakcji nie zabraknie – zaplanowano między innymi pokaz zabytkowych rowerów, prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, konkursy, darmowy serwis rowerowy i wiele więcej. Będzie można również coś przekąsić.

Jednak zanim to wszystko, z Dąbrowy Górniczej, Gliwic i Katowic wystartują trzy peletony. Organizatorzy zachęcają, by na metę przybyć razem z nimi, jadąc od początku lub przyłączając się po drodze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły, w tym godziny i miejsca startu peletonów, dostępne są na Facebooku.

Śląskie Święto Rowerzysty organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości