Reklama:


Sprawdzali, czy nie jeździmy za szybko. Podsumowanie akcji „Prędkość”

Sprawdzali, czy nie jeździmy za szybko. Podsumowanie akcji „Prędkość”

W miniony piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali m.in.: czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i czy są trzeźwi. W Chorzowie policjanci ujawnili 33 przypadków przekroczenia prędkości, a także kierowcę prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Podczas akcji chorzowscy policjanci skontrolowali 57 pojazdów. Stróże prawa ujawnili 33 przypadków, w których kierowcy przekroczyli prędkość. W trakcie wspomnianych działań policjanci ze specjalnej grupy SPEED zauważyli na ulicy Katowickiej samochód marki Citroen, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością, jak również wykonywał dość brawurowe manewry. Pojazd został zatrzymany w rejonie wyznaczonego punktu kontrolnego, gdzie okazało się, że 29-letni mieszkaniec Częstochowy nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale też kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W ramach działań policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta z użyciem ręcznych mierników prędkości i radiowozu z wideorejestratorem. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości