Nowe mieszkania przy ul. Żeromskiego

42 nowe mieszkania zlokalizowane w dwóch komfortowych budynkach przy ul. Żeromskiego czekają na lokatorów. Pierwsi z nich klucze do lokali otrzymali już dziś. Inwestycja powstała w ramach projektu „Mieszkanie na start”.

– Były tu familoki, chlewiki, warsztaty, a teraz jest to piękne miejsce do mieszkania. Miasto przygotowało nie tylko teren pod tę inwestycję i usunęło stare budynki, ale również przygotowało we współpracy z PGM projekt – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Inwestycja przy ul. Żeromskiego to dwa, pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne. Ich budowa kosztowała 12 milionów złotych. Miasto partycypowało w kosztach na poziomie 6 milionów złotych, jednak 2,5 miliona wróci do Chorzowa z budżetu państwa. Reszta to wkład własny Regionalnego TBS i środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Lokale objęte są programem „Mieszkania na start”, dlatego czynsze również częściowo będą dotowane z budżetu państwa – tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Wszystkie mieszkania posiadają komórki lokatorskie i są zrealizowane w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne, panele podłogowe, płytki ceramiczne oraz potrzebne instalacje. Mieszkania mają powierzchnie od 38 m2 do niemal 60 m2. Oba budynki dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Również niektóre mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością. W obrębie budynków znajdują się też garaże.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa