Druga edycja FEST Festivalu zakończona. Wizerunkowy sukces Chorzowa

Mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią druga edycja Fest Festivalu zakończyła się dużym sukcesem. Przez 4 dni, od środy do soboty na 8 scenach zlokalizowanych na terenie Parku Śląskiego bawiło się kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

W Chorzowie zjawiło się wiele międzynarodowych gwiazd, m.in.: Princess Nokia, Kygo, Tchami, Mura Masa, James Bay, Alan Walker, Tommy Cash i Paul Kalkbrenner. Silna była również reprezentacja polskiej sceny – na Feście zagrali Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Kayah & Bregović, Sanah, Sokół, Mata i Pezet. Łącznie na wszystkich scenach w trakcie imprezy wystąpiło prawie 200 wykonawców.

Fest Festival to nie tylko solidna dawka dobrej muzyki, ale również całe festiwalowe miasteczko – od Pól Marsowych przez Dużą Łąkę, halę wystaw Kapelusz, kanał regatowy i teren między dawną Falą a ZOO. Poza scenami i strefami partnerów (m.in.: strefa VIP i plaża BetClick oraz mini sceny RedBull i Jägermeister) do dyspozycji festiwalowiczów było ponad 50 foodtrucków zaparkowanych w różnych lokalizacjach, a także strefa modowa, studio tatuażu, barber, zajęcia fizjoterapeutyczne, joga i wiele innych aktywności w strefie wellness. Osoby, które przyjechały z dalszych miejsc, a chciały zostać na terenie festiwalu na cały czas trwania imprezy, mogły rozbić się z namiotem na obszarze campingowym. Całość zwieńczyły dziesiątki artystycznych dekoracji i duża liczba kolorowych świateł.

Piękny teren Parku Śląskiego, a także impreza naszpikowana gwiazdami, przyciągnęły do Chorzowa kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski. Stworzyło to doskonałą okazję do przełamania stereotypów na temat naszego miasta wśród osób spoza regionu. Zajęła się tym załoga chorzowskiego namiotu, zlokalizowanego przy Kanale Regatowym, ze strefą gastro, bazarem modowym i innymi atrakcjami.

Dzięki tego typu imprezom Chorzów zyskuje duży rozgłos i zmienia swój wizerunek. W świat poszedł przekaz, że warto do nas latem przyjechać, bo mamy piękny, zielony park i bogatą ofertę kulturalną.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, w Internecie pojawiły się głosy osób niezadowolonych z powodu głośnej muzyki, którą słychać było z Parku Śląskiego do późnych godzin nocnych przez kilka kolejnych dni. W weekend przed inauguracją Fest Festivalu przy Stadionie Śląskim odbył się Made in Poland Festival, a dzień po zakończeniu Festa miały miejsce koncerty w ramach Sceny Letniej Stadionu Śląskiego. Tym samym koncerty w Parku trwały ponad tydzień. Nasza poniedziałkowa sonda, do zobaczenia poniżej, pokazała, że większość mieszkanek i mieszkańców Chorzowa chce dużej ilości wydarzeń w Parku Śląskim, nawet kosztem czasowych niedogodności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa