Zostań wolontariuszem chorzowskiej Wyspy

Zostań wolontariuszem chorzowskiej Wyspy

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” to organizacja, która już 31 rok działa na rzecz dzieci w Chorzowie. Wolontariat w „Wyspie” to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi, zrobić coś dobrego, a przy tym również dobrze się bawić.

– Warsztaty na Wyspie rozpoczynają się we wrześniu, ale wolontariuszy potrzebujemy już dziś! W każdy poniedziałek, środę i piątek, będziemy spotykać się między 16:00 a 19:00, by razem pomagać dzieciakom w spełnianiu ich marzeń i zarażaniu ich pozytywną energią – Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”.

Do wolontariatu może zgłosić się każdy, kto ukończył 14 rok życia. Osoby, które zdecydują się na działanie z „Wyspą” będą współdzielić czas z jej podopiecznymi, pomagać im w nauce, a także wykonywać kuchenne obowiązki i dbać o wspólną przestrzeń.

„Wyspa” zapewnia swoim wolontariuszom darmowe jedzenie oraz poparcie wykonanej pracy wpisem w CV lub na szkolnym świadectwie. Dodatkową zachętą może być udział w międzynarodowych projektach (takich jak organizowany z Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży)

– Niezapomniane przygody i wspomnienia na całe życie! Przyjdź, sprawdź czym jest Wyspa i…. zostań Wyspiarzem! Bądź #Wyspaniały – zachęca „Wyspa”.

Osoby, które mają szczegółowe pytania dotyczące wolontariatu mogą kontaktować się przez prywatną wiadomość na facebooku lub mailowo pod adresem: towarzystwowyspa@gmail.com.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa