Prowadził auto bez prawa jazdy. W dodatku był nietrzeźwy

Prowadził auto bez prawa jazdy. W dodatku był nietrzeźwy

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód nie mając prawa jazdy i będąc pod wpływem narkotyków. Okazało się również, że mężczyzna miał przy sobie amfetaminę.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny Policji w Katowicach otrzymał informację, że Drogową Trasą Średnicową, w kierunku Gliwic porusza się samochód osobowy marki Ford, którego kierujący wykonuje nietypowe manewry drogowe. O incydencie poinformowano również ościenne jednostki Policji. Do akcji włączyli się policjanci chorzowskiego garnizonu, którzy patrolowali rejon DTŚ. Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali do kontroli poszukiwany pojazd przy ul. Metalowców w Świętochłowicach.

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Świętochłowic, który nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za wcześniejsze przewinienia. W trakcie dalszej kontroli policjanci potwierdzili, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, a dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze około 0,5 grama. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa