Wypadek z udziałem motocyklisty na ul. Krzyżowej

Wypadek z udziałem motocyklisty na ul. Krzyżowej

Do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło wczoraj około godziny 12:40, na ul. Krzyżowej. Mundurowi z chorzowskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letnia kierująca samochodem marki Opel, wykonując manewr zmiany kierunku jazdy, nie upewniła się czy może go wykonać w sposób bezpieczny, co doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym 47-letnim kierowcą motocykla marki Honda.

Policjanci będący na miejscu zdarzenia sprawdzili trzeźwość kierujących oraz czy posiadają stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami. W wyniku tego wypadku, kierowca jednośladu doznał złamania prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń. O dalszym losie kierującej, która spowodowała zdarzenie zdecyduje sąd.     

– Apelujemy do wszystkich kierowców pojazdów o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z wypadku bez szwanku – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa