Chorzowskie święto rowerzystów coraz bliżej. Trwają zapisy

Chorzowskie święto rowerzystów coraz bliżej. Trwają zapisy

Poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące trasy Chorzowskiego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się już 12 września. Tegoroczna edycja będzie połączona z obchodami 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej, a uczestnicy odwiedzą m.in.: filie nr 4 i 14.

Start Rajdu zlokalizowany będzie przy głównej hali MORiS (Ul. Dąbrowskiego 113) w godz. 9:30-11:00. Wpisowe to 7 zł za osobę. Wydarzenie związane jest z ubiegłorocznym jubileuszem 75-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie, dlatego też tym razem uczestnicy na dwóch kółkach zwiedzą chorzowskie biblioteki zapoznając się z wieloma ciekawostkami związanymi z czytelnictwem.

– Wszystkich nakręconych na czytanie – i nie tylko – zapraszamy do wzięcia udziału w naszej rodzinnej imprezie! Już dziś zdradzamy pierwsze szczegóły trasy, która czekać na Was będzie 12 września – zapowiada Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Na uczestników, na mecie rajdu czekać będzie poczęstunek oraz szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród, które przygotowali partnerzy wydarzenia: Barbershop Brzytwa, Yasumi Chorzów oraz Planet Cinema Zabrze. Rajd odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

– Odsłaniamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy krótko dwa punkty, które znajdą się na Waszej trasie! Przypominamy, że kolejność przejazdu będzie dowolna – informuje MORiS.

Filia nr 4

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie powstała w 1950 roku. Jej pierwsza siedziba mieściła się w budynku przy ul. Armii Czerwonej 93 (obecnie Armii Krajowej) do 1997 roku, obecnie placówka Biblioteki znajduje się przy ul. Waryńskiego 4.

Placówka proponuje swoim czytelnikom literaturę piękną i popularnonaukową. Dla dzieci są to bajki, lektury szkolne, książki zachęcające do rozwijania zainteresowań. Natomiast czytelnikom dorosłym oferuje bogaty wybór książek: zaczynając od mrocznych thrillerów, bogatych w zagadki kryminałów, po lekkie i przyjemne powieści obyczajowe, romanse, ciekawe biografie i poradniki różnego rodzaju.

Filia nr 14

Filia nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie powstała w roku 1962 z pierwszą siedzibą przy ulicy Teodora Kalidego. Księgozbiór liczył wówczas 761 woluminów przeznaczonych dla czytelnika dziecięcego. W lipcu 1964 roku została przeniesiona do większego lokalu przy ulicy 11 Listopada.

Od roku 1982 filia zajmuje pomieszczenia przy ul. Opolskiej 4 gdzie funkcjonuje nieprzerwanie do chwili obecnej. Księgozbiór filii oferuje szerokie spektrum literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zbiory liczą aż 17.257 pozycji. Dzieciom oferowane są wydawnictwa adekwatne dla wieku oraz lektury szkolne. Dorośli czytelnicy mogą sięgnąć po literaturę klasyczną, obyczajową, psychologiczną, historyczną oraz bogaty zbiór kryminałów i thrillerów.

Zbiory obejmują też literaturę popularnonaukową ze wszystkich dziedzin nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa