Zaprojektuj maskotkę Planetarium – Śląskiego Parku Nauki

Zaprojektuj maskotkę Planetarium – Śląskiego Parku Nauki

Został niespełna miesiąc, aby wziąć udział w konkursie plastycznym „Gwiezdny Pluszak” organizowanym przez Planetarium Śląskie. Zwycięski projekt zostanie wykorzystany do stworzenia maskotki, która będzie w najbliższych latach symbolem Planetarium – Śląskiego Parku Nauki.

– Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki. Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka – pluszak została zaprojektowana przez uczniów – dla uczniów – mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Zwyciężczyni bądź zwycięzca konkursu „Gwiezdny Pluszak” otrzyma teleskop astronomiczny, a także pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu urodzin laureata. Wydaje się jednak, że największą nagrodą będzie fakt, że nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium – Śląskiego Parku Nauki, które już pod koniec tego roku stanie się jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Województwa Śląskiego. Prace konkursowe mogą być przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). Wymiary prac przestrzennych powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

– Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa – mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego. Przed przystąpieniem do konkursu warto się z nim zapoznać, by projekt spełniał kryteria formalne i merytoryczne.

Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS – GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10. Termin nadsyłania prac upływa 24 września tego roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości