Reklama:


Triumf „Niebieskich” w Ostrawie. Czas na ostatnie szlify przed sezonem

Triumf „Niebieskich” w Ostrawie. Czas na ostatnie szlify przed sezonem
W Ostrawie piłkarki Ruchu nie miały sobie równych. Przed startem sezonu rozegrają jeszcze cztery sparingiFot. KPR Ruch Chorzów

Z tygodnia na tydzień szczypiornistki KPR Ruch Chorzów prezentują coraz lepszą formę. W miniony weekend triumfowały w międzynarodowym turnieju w Ostrawie. W tym tygodniu rozegrają ostatnie cztery sparingi przed ligą – m.in. z mistrzem Słowacji.

W Łaziskach Górnych – mimo wygranej z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet, Koroną Handball Kielce – „Niebieskie” zajęły czwarte miejsce. Tydzień później, na turnieju w Ołomuńcu, były trzecie. Teraz piłkarki ręczne z Chorzowa potwierdziły coraz lepszą dyspozycję, zwyciężając w międzynarodowej imprezie w Ostrawie.

Ruch zmierzył się w Czechach z miejscowym Sokolem Poruba, a także WAT Atzgersdorf – aktualnym wicemistrzem Austrii, mistrzem tego kraju z 2019 r. Oba spotkania potoczyły się po myśli zawodniczek prowadzonych przez Vita Teleky’ego.

Najpierw chorzowianki pokonały Sokola 31:26. Znakomicie w tym spotkaniu zaprezentowała się pozyskana latem Polina Masałowa, rozgrywająca z Rosji. W drugim meczu walka była bardziej zacięta, o wyniku zadecydował ostatni kwadrans. „Niebieskie” wygrały z Austriaczkami 29:26.

Zwycięstwo w Ostrawie jest o tyle cenniejsze, że trener Teleky nie mógł skorzystać z kilku zawodniczek, które leczą kontuzje. Grająca pierwsze skrzypce na turnieju w Łaziskach Górnych i w Ołomuńcu Marcelina Polańska tym razem pauzowała z powodu problemów z kostką. Zabrakło również kapitan Katarzyny Wilczek, która po urazie kolana (odniesionym na ME w piłce ręcznej plażowej) niebawem powinna już być gotowa do gry.

Przed startem sezonu 2021/22 Ruch rozegra jeszcze cztery sparingi. Pierwsze dwa przeciwko mistrzowi Słowacji. Iuventa Michalovce zaprezentuje się w hali MORiS w środę o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 10.30. Przypomnijmy, że z tej właśnie miejscowości pochodzi trener chorzowianek.

Natomiast w sobotę (28.08.) w Chorzowie odbędzie się turniej z udziałem Sokola Poruba oraz KPR Gminy Kobierzyce. Ruch najpierw zmierzy się z czeską drużyną, a na zakończenie z „Kobierkami”.

Przypomnijmy, że we wrześniu „Niebieskie” rozpoczną rywalizację na dwóch frontach – w MOL Lidze (z najlepszymi ekipami z Czech i Słowacji) oraz w polskiej pierwszej lidze. Pierwszy mecz – z mistrzem MOL Ligi Banikiem Most – zaplanowany został na 4 września (na wyjeździe).

Na inaugurację sezonu w Chorzowie kibice muszą poczekać do 11 września, gdy Ruch podejmie Zorę Ołomuniec (godz. 13.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości