Reklama:


Cellulit – wróg numer 1 wszystkich kobiecych nóg

Cellulit – wróg numer 1 wszystkich kobiecych nóg

Cellulit, zwany też „pomarańczową skórką” jest dolegliwością, która dotyka około 99% wszystkich kobiet na świecie. Z pewnością stał się on symbolem współczesności.

Nie powinien być więc powodem do wstydu, zażenowania czy rezygnacji ze spódniczek, krótkich spodenek albo bikini. Nie twierdzimy też, że warto osiąść na laurach. Można go leczyć i to z sukcesami. Jak? Podpowiadamy!

Masaże i „cudowne” kremy oraz olejki

Na drogeryjnych i aptecznych półkach znajdziemy wiele kremów, balsamów i olejków, które mają skutecznie uporać się z cellulitem. Producenci obiecują zadziwiające efekty. Podczas regularnego stosowania z pewnością zauważysz pewne zmiany. Skóra stanie się jędrniejsza, bardziej napięta i sprężysta. Dzięki temu cellulit może stać się odrobinę mniej widoczny, szczególnie jeśli połączysz stosowanie preparatów z masażami np. bańka chińską lub specjalną szczotką. Pamiętaj jednak, że aby taki zabieg Ci pomógł, zamiast zaszkodzić, potrzebna jest odpowiednia wiedza. W przypadku bańki chińskiej nie trudno o stworzenie krwiaków, siniaków. Ponadto nie każdy może pozwolić sobie na takie masaże. Zapoznaj się więc z przeciwskazaniami.

Pomoc od lekarza – czy to konieczne?

Cellulit może występować w kilku fazach. Od tej, która widoczna jest dopiero przy ściśnięciu skóry, po tę, która mocno zniekształca jej powierzchnię, niezależnie od pozycji. Klinika medycyny estetycznej Łódź jest odpowiednim miejscem na przeprowadzenie profesjonalnej konsultacji. Będziesz bowiem rozmawiać z doświadczonym lekarzem, który posiada całą armię sprzętów i preparatów, aby pomóc Ci wygrać tę nierówną walkę. Dowiesz się również co możesz osiągnąć. Ustalicie plan działania.

Skuteczna jest liporadiologia

Klinika medycyny estetycznej Łódź z pewnością posiada szeroki wachlarz możliwości leczenia cellulitu. Jedną z nich jest liporadiologia. Nowoczesna technologia działa jednocześnie na kilku płaszczyznach. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalny sprzęt, który zasysa fragment skóry i poddaje go działaniu ultradźwięków, a także promieniowaniu podczerwonemu. Dzięki temu dochodzi do rozpadu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj jednak, że jedna wizyta nie pozwoli Ci zażegnać problemu na stałe. To ile razy będzie Cię gościć klinika medycyny estetycznej Łódź, omówisz wspólnie z lekarzem, ponieważ zabieg należy powtarzać raz na jakiś czas, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu. Specjalista może również poradzić Ci stosowanie konkretnych, zaufanych preparatów oraz zmianę pewnych nawyków żywieniowych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości