Szklana pogoda w MDK Batory. Koncert i spotkanie autorskie z Małgorzatą Ostrowską

Szklana pogoda w MDK Batory. Koncert i spotkanie autorskie z Małgorzatą Ostrowską

W sobotę 28 sierpnia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Ostrowską (godz. 19:00 – 19:45) i koncert piosenkarki (godz. 20:00), która w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Wydarzenie jest organizowane w ramach Vinyl Festival

Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. W 1975 została laureatką Konkursu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po 6 latach została wokalistką zespołu Lombard, w którym śpiewała przez kolejne dziesięć lat. Z zespołem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w San Remo. W 1999 rozpoczęła karierę solową. W 1999 otrzymała Bursztynowego Słowika za „całokształt działalności” na festiwalu w Sopocie, a w 2010 odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd w Opolu.

Małgorzata Ostrowska w trakcie swojej kariery nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, KSU, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Jest autorką wielu przebojów, np. „Szklana pogoda”, „Adriatyk ocean gorący”, „Szpilki”, czy legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie Akademii Pana Kleksa.

Bilety na wydarzenie w MDK Batory dostępne są w cenach: 1os/ 79 zł, 2 os/ 158 zł, 3 os/ 237 zł i 4 os/ 316 zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa