Reklama:


Policjanci pomogli osobom, które chciały odebrać sobie życie

Policjanci pomogli osobom, które chciały odebrać sobie życie

Policjanci z chorzowskiego garnizonu w ciągu zaledwie kilku godzin uratowali wczoraj dwie osoby, które chciały popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło kwadrans po godzinie 10:00. Z informacji przekazanych przez dzwoniącego wynikało, że chce odebrać sobie życie. Gdy tylko dyżurny ustalił adres pobytu mężczyzny, niezwłocznie skierował tam patrol. Na miejscu jednak nikt nie otwierał drzwi, nie było też słychać, aby ktokolwiek przebywał w mieszkaniu. Nikt z sąsiadów nie wiedział też, gdzie może przebywać 51-latek. Dzięki intensywnym działaniom mundurowi dotarli w końcu do świadka, który widział, jak mężczyzna opuszcza miejsce zamieszkania, wskazał też kierunek, gdzie się udał. Policjanci, przeczesując pobliski teren, w lasku znaleźli poszukiwanego. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z chorzowskiego garnizonu i tym razem nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Kilka godzin później również do chorzowskiej jedynki zgłosił się mieszkaniec miasta i poinformował, że gdy wrócił do mieszkania, nie zastał swojej żony i obawia się, że mogła sobie coś zrobić, gdyż pozostawiła listy pożegnalne. Informacja dotycząca zaginionej natychmiast trafiła do wszystkich patroli w mieście. Dzięki szybko podjętym działaniom oraz dużemu zaangażowaniu mundurowi namierzyli i dotarli do kobiety, nim doszło do tragedii. 46-latka trafiła pod właściwą opiekę

– Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia! POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajduje się na stronie www.pokonackryzys.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości