Sukces zbiórki sprzętu. Uratowane komputery posłużą do nauki zdalnej

Sukces zbiórki sprzętu. Uratowane komputery posłużą do nauki zdalnej

W maju Urząd Miasta w Chorzowie we współpracy z firmą Dotify ogłosiły zbiórkę sprzętu komputerowego. Z zebranych elementów składane są gotowe, działające zestawy, które wkrótce zostaną przekazane do nauki zdalnej potrzebującym uczniom.

Pandemia koronawirusa i zdalne nauczanie ujawniły to, że nie wszystkie dzieci dysponują sprzętem komputerowym, który pozwala nawiązać dogodne połączenie z innymi. To dlatego Urząd Miasta w Chorzowie wraz z firmą Dotify przeprowadziły zbiórkę urządzeń elektronicznych. Akcja objęła nie tylko zebranie sprzętu ale także naprawę i montaż zestawów, które już wkrótce zostaną przekazana potrzebującym, młodym chorzowianom.

– Sprzętu jest już na tyle dużo, że ledwo się mieści! Teraz trwa kompletowanie sprawnych zestawów i już niebawem – na początku roku szkolnego – będziemy mogli przekazać komputery potrzebującym chorzowskim uczniom – zapowiada Urząd Miasta w Chorzowie.

Pomimo sukcesu akcji potrzeby są duże, dlatego wciąż można wspomóc chorzowską inicjatywę.

– Oczywiście sprzęt można dalej przynosić, ale prosilibyśmy w tym momencie o większy nacisk na monitory, ewentualnie peryferia w postaci myszek, czy klawiatur – mówi Daniel Mięsopust, dyrektor generalny i założyciel firmy Dotify.

Punkty zbiórki znajdują się w Chorzowskim Centrum Kultury, Starochorzowskim Dom Kultury oraz w Miejskim Domu Kultury Batory.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości