Serce Huty. Nowa gra miejska, z kradzieżą i włamaniem w tle

Serce Huty. Nowa gra miejska, z kradzieżą i włamaniem w tle

Rozwiązywanie zagadek i łamigłówek oraz odkodowywanie szyfrów na drodze do prawdy – to wszystko czeka na osoby, które wezmą udział w nowej grze miejskiej organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Podczas wystawy kamieni szlachetnych w lokalnej galerii miało miejsce włamanie. Doszło do kradzieży, ale zniknęły tylko niewiele warte błyskotki, podczas gdy ogromny diament o nazwie „Serce Huty” pozostał nietknięty, choć stłuczono gablotę, w której był prezentowany. Kto był sprawcą? Gdzie ukryto skradzione przedmioty? Dlaczego w stłuczonej gablotce pozostawiono najcenniejszy z kamieni? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi będą musieli znaleźć gracze wyruszając w miasto, by znaleźć niezbędne wskazówki.

– Pomysł na stworzenie tego rodzaju gry wziął się z poszukiwań nowych form międzypokoleniowej aktywności, które moglibyśmy wprowadzić do naszej oferty. „Serce Huty” łączy ze sobą elementy gry miejskiej z rozwiązywaniem łamigłówek, rozgrywka przypomina przebieg zabawy w escape roomach, ale jest właściwie bezobsługowa – uczestnicy dostają od nas teczkę z kompletem materiałów i mogą rozwiązać je jak i kiedy chcą – opowiada Jakub Grygiel z Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy wypełnić formularz i poczekać na wiadomość zwrotną z terminem, w którym możliwy będzie odbiór gry w jednym z wybranych punktów. Do wyboru są dwa punkty w Chorzowie: Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Dąbrowskiego 7, czynne pn.-pt. godz. 8-16 i Wolka, ul. Wolności 3 (opcja chwilowo niedostępna).

– Gra świetnie sprawdza się jako zabawa dla całej rodziny, w trakcie testów doskonale bawili się przy niej dzieci, rodzice i dziadkowie – przekonuje Jakub Grygiel.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości