Reklama:


Taneczny happening ponownie zawita do Chorzowa

Taneczny happening ponownie zawita do Chorzowa

Po raz drugi Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji) weźmie udział w międzynarodowym happeningu tanecznym WORK IT OUT, realizowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego. W ten sposób świętowane będą Europejskie Dni Dziedzictwa.

W ubiegłym roku Europejskie Dni Dziedzictwa obchodzono w ten sposób w 34 europejskich miastach, gdzie tysiące osób w jednym czasie zatańczyło ten sam układ. Radosna, taneczna akcja odbyła się również w Chorzowie, dzięki inicjatywie Muzeum Hutnictwa, które od lipca 2020 roku należy do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. W happeningu udział wzięło blisko 50 tancerek reprezentujących ekipy: Shake a leg oraz Shake a leg junior / SP nr 32 w Chorzowie, Why Not / MDK Batory, Studio Rekreacji Ruchowo-Tanecznej w Chorzowie i Studio Tańca Arabeska / Pałac Młodzieży w Katowicach. Efekty ich spotkania można zobaczyć w naszej relacji filmowej, którą udostępniamy poniżej

W tym roku również osoby z kilkudziesięciu miast w Europie wykonają wspólnie choreografię, która złoży się na klip prezentujący sztukę w industrialnych przestrzeniach. Udział w akcji ponownie wezmą tancerze i tancerki z Chorzowa.

– Po raz pierwszy tancerzy z Chorzowa zaprosić będziemy mogli do Muzeum Hutnictwa. Szczegóły niebawem – zapowiada Muzeum Hutnictwa (w organizacji)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości