Wielki Ruch rośnie w siłę. Więcej członków i… miesięcznych wpływów

Wielki Ruch rośnie w siłę. Więcej członków i… miesięcznych wpływów

Obecnie już 1493 osoby tworzą Wielki Ruch. Zarząd stowarzyszenia poinformował niedawno o rekordowych przychodach jakie przyniósł sierpień, w którym 719 przyniosło ponad 25 tysięcy złotych wpływów.

Stowarzyszenie Wielki Ruch powstało w 2018 roku i jego nadrzędnym celem jest wsparcie klubu, aby mógł nawiązać do wyników osiąganych w latach świetności.

– Wspieramy Klub w jego podstawowych działaniach. Pomagamy w profesjonalizacji Akademii Piłkarskiej. Dbamy o pozytywny wizerunek samego Klubu jak i jego kibiców. Edukujemy w duchu sportowym od najmłodszych lat. Wspieramy słabszych i potrzebujących – tak charakteryzuje swoje działania Stowarzyszenie Wielki Ruchu.

Osoby, które zapisały się do Wielkiego Ruchu co miesiąc opłacają składkę, która wynosi 19,20 zł. Co kwartał członkowie stowarzyszenia wspólnie wybierają cel, na realizację którego przekażą środki dla klubu. Jak dotąd było to m.in.: sfinansowanie obozu przygotowawczego pierwszej drużyny, zakup sprzętu do fizjoterapii i odmalowanie krzesełek na Trybunie Głównej stadionu przy ul. Cichej 6. To tylko część z wielu projektów, w które zaangażował się Wielki Ruch. Ponadto, stowarzyszenie co miesiąc wspiera klub finansowo – na początku kwotą 20 tys. zł., która od maja tego roku wzrosła do 30 tys. zł.

Taki zakres wsparcia jest możliwy dzięki stale rosnącej liczbie członków, wśród których są m.in.: Seweryn Siemianowski, Jan Rudnow i Bogdan Kalus. Najprawdopodobniej jeszcze na koniec kalendarzowego lata Wielki Ruch będzie mógł się pochwalić 1500 osób w swoich szeregach. Przekłada się to również na coraz większe przychody stowarzyszenia i coraz bardziej okazałe wsparcie dla klubu.

Najnowszym projektem Stowarzyszenia Wielki Ruch jest sfinansowanie budowy nowej Strefy Kibica na stadionie przy Cichej. W inwestycji o łącznej wartości wynoszącej aż 162 tys. zł pomogą także kibice z Niemiec i Anglii, które zadeklarowały po 20 tys. zł. Wielki Ruch wyłoży różnicę w postaci 122 tys. zł. To do tej pory największa inwestycja stowarzyszenia.

– Jesteśmy wdzięczni za każdą przelaną składkę i wszystkim dziękujemy za zaufanie – komentuje Wielki Ruch.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa