Reklama:


Złoty chodziarz uczył dzieci… chodzić. Przez przejście dla pieszych

Złoty chodziarz uczył dzieci… chodzić. Przez przejście dla pieszych
Dawid Tomala, mistrz olimpijski w chodzie na 50 km, na przejściu dla pieszych przy ul. Ryszki fot.: UM w Chorzowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Ryszki tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego zapamiętają na długo! Gościem specjalnym inauguracji roku był złoty medalista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio Dawid Tomala.

Pan Dawid przyjechał co Chorzowa, aby wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, porozmawiać o bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych.

Dawid Tomala, który każdego dnia chodzi nawet po kilkadziesiąt kilometrów, nieraz musiał korzystać z dróg publicznych. Jak mało kto wie, jakie zagrożenie niesie za sobą nieuwaga w pobliżu ruchliwej drogi. To dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przechodząc przez pasy. Mistrz olimpijski opowiadał o tym najmłodszym uczniom chorzowskiej SP nr 5.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w szkolnej auli. Dyrektor Wojciech Niezgoda przywitał pierwszoklasistów wraz z rodzicami, „złotego” Dawida Tomalę, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz władze miasta.

– Życzę wszystkim uczniom, nie tylko zebranym pierwszoklasistom, aby ten rok udało się już w całości przepracować stacjonarnie w klasach. Owocnej nauki, ciekawych lekcji i wielu zawiązanych znajomości, które zostaną z Wami nawet po zakończeniu szkoły! – mówił Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości