Reklama:


Nowy budynek przy Kresach oddany do użytku. Posłuży młodym zawodnikom Ruchu

Nowy budynek przy Kresach oddany do użytku. Posłuży młodym zawodnikom Ruchu
Z nowego budynku, będzie korzystać prawie 700 młodych adeptów piłki nożnej.Fot.: T. Stefanik / Ruch Chorzów

Komfortowy budynek z szatniami i zapleczem sanitarnym przy „Kresach” został oddany do użytku. Budynek uroczyście otworzył prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Od teraz obiekt będzie służył kolejnym rocznikom młodych, chorzowskich piłkarzy.

Budowa wkomponowanego w skarpę kompleksu socjalnego kosztowała 2 miliony złotych. Budynek stanowi zaplecze dla boisk piłkarskich kompleksu „Kresy” w Chorzowie. Znajdują się w nim szatnie dla zawodników, trenerów i sędziów. Każda z szatni posiada połączenie z umywalnią oraz odrębne pomieszczenie magazynowe. Na parterze dodatkowo znajdują się pomieszczenia administracyjne oraz 4 toalety. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy projektowaniu nowej inwestycji zadbano również o aspekt ekonomiczny – na dachu zamontowano 6 paneli fotowoltaicznych.

– To wspomaganie ogrzewania wody, dzięki czemu budynek jest bardziej ekonomiczny. To obiekt nowoczesny, w którym oprócz szatni i łaźni, znajdzie się też tak zwana kawiarenka dla rodziców. To miejsce, w którym rodzice będą mogli zaczekać na swoje pociechy. Z informacji Pana Prezesa Ruchu Chorzów wiemy, że zostaną tam zamontowane ekrany z monitoringiem boiska. Dzięki temu rodzice będą mogli obserwować dzieci nie wychodząc z budynku – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Z nowej infrastruktury od teraz korzystać będą zawodnicy Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów (czyli UKS Ruch Chorzów i Akademia Piłkarska) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.

– Mamy w swoich szeregach już ponad 700 dzieci, którzy do tej pory zwyczajnie nie mieli gdzie się pomieścić. Wybudowanie tego budynku, a także realizacja kolejnych planów, takich jak budowa nowych boisk, sprawią że przeskoczymy w szkoleniu młodzieży o co najmniej dwie epoki. Bardzo dziękujemy Miastu za tę inwestycję – komentuje Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości