Rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego miasta Chorzów – od poniedziałku można zgłaszać swoje projekty. Tym razem pula środków do dyspozycji mieszkańców to 3,7 miliona złotych do wykorzystania na zadania inwestycyjne, społeczne i zielone.

Budżet obywatelski to sposób planowania oraz konsultowania zadań finansowanych ze środków publicznych, a realizowanych przez urząd miasta lub podległe mu jednostki. Jego cechą charakterystyczną jest to, że mieszkańcy tworzą, zgłaszają i wybierają w głosowaniu projekty związane z funkcjonowaniem swojej dzielnicy lub miasta.

W IX edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Chorzów, który realizowany będzie w 2022 roku, na projekty inwestycyjne przeznaczono 2.590.000 zł, na projekty społeczne duże 450.000 zł, na projekty społeczne małe 140.000 zł, na projekty „zielone” 250.000 zł, a na projekty z zakresu dostępności 270.000 zł.

Wnioski na projekty można składać poprzez formularz elektroniczny dostępny w tym miejscu. Projekty będą przyjmowane do niedzieli 19 września. Od 20 do 30 września komisja będzie weryfikować złożone wnioski, a w piątek 1 października ogłoszona zostanie lista projektów do głosowania – będzie ono możliwe między 13 a 18 października. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem zwycięskie projekty poznamy 20 października.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego można znaleźć tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa