Reklama:


Ogrodu Społeczności Parkowej coraz bliżej

Ogrodu Społeczności Parkowej coraz bliżej

W tym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą Ogrodu Społeczności Parkowej. To kolejna inwestycja w Parku Śląskim, która jest współfinansowana z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie to element koncepcji Parku Wielu Pokoleń.

W ubiegłym roku w ramach MBO powstał integracyjny plac zabaw. W planach jest również plac wodny.

– Mam nadzieję, że i w tej edycji wygrają projekty parkowe – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Ogród Społeczności Parkowej będzie miejscem, w którym każdy gość Parku może zostać działkowcem, dbającym o zasiane w nim rośliny. W ogrodzie o obszarze 1200 m² aż 606 m² zostanie przeznaczone pod wykonywane przez lokalną społeczność uprawy krzewów, drzew owocowych, warzyw, kwiatów i innej flory. W ogrodzie stanie kilkadziesiąt grządek, a wiele z nich będzie przystosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będzie również możliwość zebrania deszczówki, którą potem będzie można podlewać rośliny. Powstanie także kompostownik.

Ogród Społeczności Parkowej powstanie na terenie po starym PTTK, znajdującym się na skrzyżowaniu Al. Harcerskiej z przedłużeniem promenady Gen. J. Ziętka. Projekt jest finansowany z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu w ramach programu miejskiego Jessica powstanie Park Wielu Pokoleń.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości