Reklama:


Znęcał się nad matką. Zlekceważył wyrok sądu i trafił do aresztu

Znęcał się nad matką. Zlekceważył wyrok sądu i trafił do aresztu

Chorzowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który za znęcanie się nad matką miał opuścić mieszkanie i nie zbliżać się do pokrzywdzonej. Mężczyzna miał jednak za nic wyrok, chroniący przed nim ofiarę przestępstwa. Po ponownym zatrzymaniu, decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

37-letni mieszkaniec Chorzowa od dłuższego czasu znęcał się nad swoją matką, za co usłyszał już zarzuty, a w sprawie zapadł prawomocny wyrok, zgodnie z którym miał opuścić mieszkanie i nie zbliżać się do pokrzywdzonej. Chorzowianin nie miał jednak zamiaru stosować się do wyroku i tylko w ostatnim okresie naruszył go kilkukrotnie, siłą wdzierając się do mieszkania swojej matki.

Gdy w sobotę kolejny raz próbował wtargnąć do mieszkania, pokrzywdzona poprosiła o interwencje policjantów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, którzy zatrzymali awanturnika. W ciągu zaledwie doby prowadzący sprawę zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 37-latkowi w sumie trzech zarzutów. Na wniosek śledczych chorzowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu agresora. Z uwagi na fakt, że nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, za popełnienie tych przestępstw poniesie on większą odpowiedzialność, ze względu na działałnie w tzw. recydywie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości