Dni Otwarte w SDK, czyli moc twórczych aktywności

Dni Otwarte w SDK, czyli moc twórczych aktywności

W najbliższą sobotę 11 września w Starochorzowskim Domu Kultury odbędą się dni otwarte. Z tej okazji w Ogrodach SDK pojawią się dmuchańce i foodtrucki, odbędzie wyjątkowy, nigeryjsko-polski koncert, a drzwi artystycznych pracowni staną dla wszystkich otworem.

– 11 września na oścież otworzymy drzwi, drzwiczki i furtki w Starochorzowskim Domu Kultury, by zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych tym, co się u nas dzieje, a dzieje się naprawdę dużo – przekonuje SDK.

Na stoiskach instruktorzy zajęć organizowanych przez SDK poprowadzą kolorowe warsztaty, podczas których będzie można wykonać wyjątkowe prace plastyczne i rękodzielnicze, a także wziąć udział w zabawach i animacjach. Wśród twórczych atrakcji m.in.:

– pracownia plastyczna – warsztaty kolażu oraz praca plastyczna „Włóczkowe jeżyki”;

– pracownia ceramiczna – biżuteria z gliny;

– grupa PTYSIE – łapacze snów – kolorowe chmurki oraz zabawy z chustą animacyjną;

– grupa UŚMIECH – uśmiechnięte magnesy na lodówkę;

– pracownia ASIOK ART – eko torby na zakupy hand made;

– biblioteka pod chmurką oraz Mamy Klub – rodzinne malowanie na chmurce;

– grupa Piruecik i SOUL MINI – zabawy taneczne;

– zespoł Fresco oraz Studio Artystyczne Banda Rabanda – zabawy muzyczne;

– Teatr Anatomia – warsztaty aktorskie, g. 17.00, s. teatralna.

O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert finałowy Muzyczne Inspiracje, którego główną gwiazdą będzie nigeryjski muzyk Solomon Kunle Omogbemi.

– Kierując się hasłem OPEN, otworzymy nasze serca i damy się ponieść kojącym dźwiękom płynącym do nas prosto z Nigerii. Wysłuchamy utworów, które opowiadają o życiowych doświadczeniach oraz o tym, jak pokonać przeciwności losu. Koncert będzie muzyczną mieszanką afro-kubańsko-polskiego soul-blues-ballad-jazzu i ma na celu promowanie relacji między Polską a Nigerią – tłumaczy SDK.

Tego dnia udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa