Reklama:


Chorzów pełen imprez. Co wybrać na najbliższy weekend?

Chorzów pełen imprez. Co wybrać na najbliższy weekend?

Wakacje obfitowały w liczne imprezy i atrakcje, które odbywały się na chorzowskim rynku. We wrześniu nie jest inaczej. Po organizowanych w ubiegłym tygodniu Dniach Morza teraz czeka nas kolejny weekend pełen interesujących wydarzeń.

Dziś rozpoczęło się wielkie ściganie pod Kotłem Czarownic, czyli Rajd Śląska. Kibice będą mogli obejrzeć warte nawet milion złotych najszybsze i najbardziej zaawansowane rajdówki, jakimi można się ścigać w Polsce, a także niesamowite samochody rajdowe sprzed lat takie, jak Audi Quattro, Porsche 911, FSO Polonez 2000 C czy… Trabant 601. Będzie to możliwe w sobotę przy stadionie Śląskim, gdzie zaplanowano przerwę na serwis (od 12:37) i finałowy odcinek specjalny. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów od godziny 18:30 na błoniach Stadionu Śląskiego.

Sobota to 11 września to również długo wyczekiwany dzień dla miłośników techniki. Industriada – święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w tej części Europy ponownie zawita do Chorzowa pod Szyb Prezydent. Jak co roku organizatorzy przygotowali dużo atrakcji m.in.: warsztaty muzyczne, plastyczne i aktorskie, a także prelekcje naukowe oraz ofertę foodtrucków. Godzinowy harmonogram można sprawdzić w tym miejscu.

Tego dnia na rynku powinni pojawić się fani melodyjnego, rockowego brzmienia. O godzinie 16:30 koncert zagra kultowy zespół Universe. Dużo będzie się działo również w innych częściach miasta.

W Chorzowie Starym dni otwarte organizuje Starochorzowski Dom Kultury. Z tej okazji w Ogrodach SDK od godziny 16:00 pojawią się dmuchańce i foodtrucki, odbędzie wyjątkowy, nigeryjsko-polski koncert, a drzwi artystycznych pracowni staną dla wszystkich otworem. Szczegółowy program Open Day SDK dostępny jest tutaj.

Ciekawie będzie się działo również „za miedzą”, czyli w Maciejkowicach, gdzie odbędzie się organizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego festyn rodzinny z okazji 90-lecia Maciejkowic w Chorzowie. Przez cały dzień dostępne będą atrakcje dla dzieci. Na scenie wystąpią m.in.: Marek McCarron Motyka i Happy Jędrowski Show. Festyn zwieńczy plenerowa dyskoteka. Godzinowy harmonogram można sprawdzić na plakacie dostępnym pod tym adresem.

Równie aktywnie w Chorzowie zapowiada się niedziela 12 września. Na rozgrzewkę sportowe emocje z porządną dawką wiedzy. Wszystko, za sprawą Rajdu Rowerowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Tegoroczna edycja imprezy będzie połączona z obchodami 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na trasie uczestnicy odwiedzą większość chorzowskich filii bibliotecznych. Otwarta impreza na zakończenie rajdu odbędzie się o godzinie 13:30 na boisku tartanowym przy ul. Ryszki, gdzie czekać będzie plenerowa wystawa, animacje dla dzieci i dalsze wyzwania sportowe.

Nieco później, bo o godzinie 15:00, ponownie w trakcie tego weekendu, warto udać się pod Szyb Prezydent, gdzie w towarzystwie foodtrucków i muzyki na żywo odbędzie się Festiwal Kolorów Holi. Ostatni wyrzut przewidziany jest na godzinę 20:00. Wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości